Nemanja Nikolić liczy na asysty Kaspra Hamalainena. "To jeden z najlepszych piłkarzy w ekstraklasie"

PRZEGLĄD PRASY. - To byłoby coś niezwykłego, w pierwszym sezonie w Polsce pobić rekord, który ma ponad 80 lat - mówi Nemanja Nikolić, piłkarz Legii Warszawa i lider klasyfikacji strzelców ekstraklasy (21 goli).
Rekord strzelecki polskiej ligi to 37 bramek w sezonie. Należy do Henryka Reymana (1927 rok). Czy Nikolić ma szansę go pobić? - Mamy przed sobą 16 meczów, a ja muszę strzelić 16 bramek. Będzie trudno tego dokonać. Kiedy ktoś zdobywa 16 bramek w roku, to mówi się o nim, że ma dobry sezon. Ja muszę tyle strzelić w jednej rundzie. Z drugiej strony - rekordy są po to, by je poprawiać. Przede wszystkim jednak chce zdobyć mistrzostwo - mówi w piłkarz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

W czterech sparingowych meczach podczas zgrupowania na Malcie Nikolić strzelił trzy bramki. - Każdy gol jest ważny dla napastnika. Na obozie ciężko trenowaliśmy, ale podobało mi się to. Na Węgrzech pracowaliśmy z podobnymi obciążeniami - twierdzi Węgier.

Legia zimą przeprowadziła pięć transferów. Jak swoich nowych kolegów ocenia 28-latek? - Artur Jędrzejczyk to doświadczony piłkarz, zna wszystkich w drużynie, odpowiada za atmosferę. Z kolei na lewej obronie pojawił się Adam Hlousek. On trenuje z nami kilka dni, ale widać, że ma wysokie umiejętności. Ariel Borysiuk zna drużynę i ma doświadczenie. Kasper Hamalainen - jeden z najlepszych piłkarzy w ekstraklasie. Liczę, że będzie asystował przy moich golach.

Warszawianie zajmują drugą pozycję w tabeli i mają pięć punktów straty do Piasta Gliwice. - To dobry zespół, inaczej nie prowadziłby w tabeli. Ale nasza strata nie jest taka duża, biorąc pod uwagę podział punktów po rundzie zasadniczej. Odrobienie jej to kwestia jednego meczu - uspokaja "Niko".

Transferowy quiz Legii! Nie będzie pytania o "Lewego", ale o Real już tak... [QUIZ]


Czy Nikolić pobije rekord Henryka Reymana?