Z Bundesligi do Legii. Adam Hlousek w niedzielę ma dolecieć do Legii, która trenuje na Malcie

- Dopóki kontrakt nie jest podpisany, to trudno mówić coś na sto procent. Plan jest taki, że Adam Hlousek w niedzielę przyleci na Maltę i dołączy do Legii - powiedział w rozmowie z legia.sport.pl Pavel Paska, szef czeskiej grupy International Sport Managment, która reprezentuje lewego obrońcę.
Hlousek ma trafić do Legii z VfB Stuttgart. Z niemieckim klubem łączy go kontrakt do czerwca 2018 r. Portal transfermarkt.de wycenia 27-latka na 1 mln euro, ale nieoficjalnie mówi się, że Legia za piłkarza zapłacić o połowę mniej. Czech to piłkarz, który może grać m.in. na pozycji lewego obrońcy i skrzydłowego.

- Legia to duży klub, porównywalny do Sparty Pragi, który zawsze walczy o najwyższe cele i gra w europejskich pucharach. Bardzo go szanujemy - powiedział Paska i dodał, że jednym z głównych celów Hlouska jest regularna gra w reprezentacji Czech i wyjazd z nią na tegoroczne Mistrzostwa Europy we Francji.

Pasek poinformował nas, że wraz z Hlouskiem w niedzielę przylecą na Maltę, gdzie ma dojść do podpisania kontraktu. - Prowadzimy negocjacje, jesteśmy bardzo blisko porozumienia, jednak dopóki nie złożymy podpisu, to nie możemy mówić "na pewno" - powiedział nam menedżer m.in. Tomasa Rosicky'ego i Vaclava Kadleca.

Hlousek w przeszłości reprezentował barwy m.in. Slavii Praga, FC Kaiserslautern, FC Nurnberg. Występował na różnych szczeblach reprezentacji młodzieżowych Czech. Ma też sześć występów w "dorosłej" reprezentacji.

Pozyskanie czeskiego zawodnika byłoby piątym wzmocnieniem tej zimy. Wcześniej do Legii dołączyli Artur Jędrzejczyk, Jarosław Niezgoda, Kasper Hamalainen i Ariel Borysiuk.

Legia czy Lech. Czy wiesz gdzie oni grali? [QUIZ]