Legia przekaże blisko 27 tys. euro na pomoc polskim uchodźcom ze wschodu Ukrainy

Legia Warszawa przekaże blisko 27 tys. euro na pomoc polskim uchodźcom ze strefy wojennej w Donbasie. To efekt akcji przeprowadzonej przy okazji meczu z SSC Napoli w Lidze Europy.


Pierwsze dwie kolejki tegorocznej edycji europejskich pucharów odbyły się pod hasłem "90 minutes for hope". Oznacza to, że każdy klub uczestniczący w Lidze Mistrzów i Lidze Europy zgodził się przekazać jedno euro od sprzedanego biletu na pomoc uchodźcom. Jeszcze w połowie września Legia oficjalnie ogłosiła, że pieniądze te przekaże na rzecz sprowadzenia do ojczyzny polskich uchodźców ze strefy wojennej w Donbasie.

Na spotkaniu drugiej kolejki fazy grupowej LE przeciwko włoskiemu SSC Napoli na stadionie przy Łazienkowskiej pojawiło się 26 tys. 357 widzów. - Nie jest to jednak dokładna liczba sprzedanych przez nas biletów. Trzeba pamiętać, że w każdym meczu mamy do czynienia z sytuacją, w której kibice kupują wejściówki, a później z różnych przyczyn nie przychodzą na stadion. Nie inaczej było w tym przypadku - mówi dyrektor ds. komunikacji Legii Warszawa Seweryn Dmowski.

Wicemistrzowie Polski na rzecz pomocy polskim uchodźcom ze strefy wojennej w Donbasie przekażą kwotę o kilkaset euro większą. Będzie to więc około 27 tys. euro. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz działalności polskiej fundacji, która pomaga naszym rodakom na Wschodzie.

Przedstawiciele wybranej przez Legii fundacji w najbliższych dniach udadzą się na wschód Ukrainy, gdzie rozpoczną kolejne działania prowadzące do sprowadzenia Polaków do ojczyzny z ogarniętego wojną terytorium. Koszty związane z tą akcją pokryje stołeczny klub w ramach akcji "90 minutes for hope" i zebranych w jej czasie pieniędzy.