Sport.pl

Stanisław Czerczesow: Mam mentalność zwycięzcy

- Jestem już długo w Rosji, prowadziłem wiele klubów, osiągnąłem określone cele, a na chwilę obecną na pewno chciałem rozpatrzyć inną opcję zagraniczną. Chciałbym zobaczyć, czy uda mi się osiągnąć takie sukcesy w Europie - powiedział nowy trener Legii Stanisław Czerczesow.
O tym, że 52-letni szkoleniowiec na stanowisku trenera pierwszej drużyny wicemistrzów Polski zastąpi Henninga Berga, spekulowało się od kilku dni. Oficjalna informacja podana została jednak dopiero we wtorek. Czerczesow w niedzielę przyleciał do Warszawy i po dwóch dniach negocjacji podpisał z warszawianami kontrakt do końca sezonu 2016/17.Jak Rosjanin zapatruje się na pracę w największym klubie w Polsce? - Może się to wydać nieskromne, ale dla mnie to jest normalne. Grałem i prowadziłem najpopularniejszy klub w Związku Radzieckim i Rosji, grałem w Tirolu Innsbruck, najpopularniejszym wówczas zespole w Austrii. To uczucie jest mi znane i czuję się z nim komfortowo - powiedział Czerczesow w rozmowie z oficjalną stroną klubu.Dlaczego zdecydował się na pracę w Legii? - Powodów jest kilka, ale powiem o najważniejszym - myślę, że ambicjami, charakterem i dążeniem do celu pasujemy do siebie. Przez całe życie grałem w klubach z dużymi tradycjami, które walczyły o najwyższe miejsca w swoich ligach. Legia jest bardzo popularnym klubem w Polsce, więc nie może być tak, że taki klub nie dąży do rozwoju i tego, żeby osiągać jak najwyższe cele.I dodał: - Jestem już długo w Rosji, prowadziłem wiele klubów, osiągnąłem określone cele, a na chwilę obecną na pewno chciałem rozpatrzyć inną opcję zagraniczną. Chciałbym zobaczyć, czy uda mi się osiągnąć takie sukcesy w Europie.

Więcej o:
Komentarze (16)
Stanisław Czerczesow: Mam mentalność zwycięzcy
Zaloguj się
 • sivvek44

  Oceniono 2 razy 2

  Ależ cytaty... brzmi to jakby mieli wygrać lige cytatami

 • frankyy

  Oceniono 4 razy 2

  jak mówią Rosjanie: pażiwiom uwidim...

 • wielki.lenin.wiecznie.zyw

  Oceniono 3 razy 1

  Hahaha, no to teraz czerskie szechteroidy będą musiały zawrzeć japy i spuścić z tonu, skoro trenerem ich upadłej Legiuni zostaje normalny, dyplomowany Rusek.

  A przeca w takim kraju jak Rosja jak on mógł prowadzić najlepsze kluby w kraju bez protekcji tego szejtana Putina?

  xD

 • kibleg

  Oceniono 5 razy 1

  No dobra.... tylko dlaczego Lech tak płacze, skoro zatrudnia trenerów odrzutków z Legii po jakimś czasie....

 • alderamin

  0

  4 miejsce z przecietnym dinamo moskwa, najlepszy wynik w historii tierek'a grozny, wyniki ma wiecej niz przyzwoite i moze sie sprawdzic, rusek ale zeuropeizowany, predzej zrozumie mentalnosc niz norweg czy mongoł.

 • cegla000

  Oceniono 2 razy 0

  Wczoraj ktoś mi tu odpisał, że nie ma powodów by o Legii tworzyć memy. Proszę, powodów są od dziś tysiące!

 • blechtrommel

  Oceniono 12 razy 0

  Któż lepiej będzie pasował do Legii od przedstawiciela szkoły radzieckiej? Powinni jeszcze przywrócić nazwę Centralny Wojskowy KS i upamiętnić jakoś generałów ZSRR, którzy rządzili w klubie za komuny.

 • jxl82

  Oceniono 3 razy -1

  Czerstwa Warszawa!

 • norge

  Oceniono 3 razy -1

  I niech mu Legia lekką będzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX