Henning Berg: Czy to był mój ostatni mecz? Czekam na decyzję właścicieli klubu

- Czy to był mój ostatni mecz w roli trenera Legii? Zobaczymy. Od początku tygodnia było wiele spekulacji. Wkrótce się przekonamy, czy znajdą one potwierdzenie. Czekam na decyzję właścicieli klubu - powiedział po meczu z Górnikiem Zabrze trener Legii Henning Berg.


Wicemistrzowie Polski zremisowali z Górnikiem Zabrze 2:2 w meczu 11. kolejki ekstraklasy. Oba gole dla warszawian strzelił Nemanja Nikolić, a bramki dla gości zdobyli Oleksandr Szeweluchin i Radosław Sobolewski. Piłkarze Berga do prowadzącego w tabeli Piasta Gliwice tracą już 10 punktów.

- Jesteśmy w trudnej pozycji. Presja jest na nas wszystkich - na właścicielach, trenerach i zawodnikach. Negatywna krytyka źle wpływa na zawodników - nie wszyscy dobrze radzą sobie ze stresem. Do końca rozgrywek pozostało jednak wiele meczów, więc dużą stratę można odrobić. Legię stać na mistrzostwo, tylko wszyscy musimy przetrwać ten trudny moment - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Berg.

Pewne już jednak jest, że to nie Norweg będzie wyciągał drużynę z zapaści. Od początku tygodnia spekuluje się, że jego miejsce zajmie Stanisław Czerczesow. W niedzielę Rosjanin przyleciał do Warszawy i najprawdopodobniej w poniedziałek zostanie oficjalnie mianowany nowym trenerem Legii.

- Czy to był mój ostatni mecz w roli trenera Legii? Zobaczymy. Od początku tygodnia było wiele spekulacji. Wkrótce się przekonamy, czy znajdą one potwierdzenie. Czekam na decyzję właścicieli klubu - lakonicznie podsumował Berg.