Stanisław Czerczesow wylądował w Warszawie. Zmiana trenera Legii w poniedziałek

Stanisław Czerczesow w niedzielę po godz. 12 wylądował w Warszawie - poinformował ?Przegląd Sportowy?. W poniedziałek Rosjanin zastąpi na stanowisku szkoleniowca Legii Henninga Berga.


O zmianach przy Łazienkowskiej spekuluje się od początku tygodnia. Właściciele klubu z Łazienkowskiej mieli uznać, że dotychczasowa formuła współpracy z Bergiem wyczerpała się. Norweg zwolniony zostanie w poniedziałek i do momentu znalezienia nowego pracodawcy Legia wypłacać mu będzie miesięczną pensję.

- Od dłuższego czasu, a w ostatnich kilku miesiącach bardziej intensywnie, prowadzimy rozmowy z innymi trenerami. (...) W ostatnich tygodniach spotykałem się z przedstawicielami świata trenerskiego, nie tylko ze Stanisławem Czerczesowem. Nie dopinaliśmy żadnych szczegółów ewentualnego kontraktu. Była okazja się poznać i spotkać, bardzo dobrze się z nim rozmawiało - przyznał w audycji "TOK gra Legia" prezes klubu Bogusław Leśnodorski.

Zmiana trenera stołecznej drużyny stanie się faktem w ciągu najbliższych godzin. Jak poinformował "Przegląd Sportowy", Czerczesow w niedzielę po godz. 12 wylądował w Warszawie i jeszcze tego samego dnia dopinać będzie szczegóły 2,5-letniego kontraktu. Rosjanin obejmie warszawski zespół w poniedziałek, a po raz pierwszy na ławce rezerwowych zasiądzie za dwa tygodnie, kiedy legioniści przy Łazienkowskiej podejmą Cracovię.

W niedzielę o 15.30 wicemistrzowie Polski zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Będzie to ostatnie spotkanie, w którym drużynę poprowadzi Berg.