Pierwszy triumf 16-latka z Legii w zawodowym tenisie

W swoim pierwszym meczu jako zawodowy tenisista Kacper Żuk wygrał w pierwszej rundzie turnieju Tauron Cup z Mikołajem Jędruszczakiem.


16-letni Kacper Żuk, zawodnik Klubu Tenisowego Legia, do tej pory występował tylko w turniejach juniorskich, w których nie ma nagród pieniężnych. Od organizatorów zawodów rangi futures Tauron Cup rozgrywanych w podwrocławskiej Ślęzie (pula nagród 10 tys. dolarów) otrzymał dziką kartę i przystąpił po raz pierwszy do tenisowego meczu o pieniądze.

W poniedziałek w pierwszej rundzie Żuk, który ostatnio awansował na 103. miejsce w światowym rankingu juniorów, pokonał o sześć lat starszego Mikołaja Jędruszczaka 3:6, 7:5, 6:4. We wtorek pozna rywala w drugiej rundzie. Będzie nim albo Czech Michal Konecny (rozstawiony na turnieju z nr. 2), albo Estończyk Anton Pavlov.

W deblu na turnieju w Ślęzie legionista wystąpił w parze z 17-letnim Piotrem Matuszewskim (AZS Poznań, 129. w rankingu). Nastolatkowie przegrali w pierwszej rundzie z parą Michał Dembek - Piotr Gadomski.