Problemy z kolanem Michała Pazdana. Występ przeciwko Zorii pod znakiem zapytania

Więzadło poboczne przyśrodkowe w stawie kolanowym jest przyczyną absencji Michała Pazdana. Defensywny pomocnik Legii odczuwa ból i jeszcze nie wiadomo, kiedy będzie gotowy do gry. Pod znakiem zapytania stoi jego występ w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy przeciwko Zorii Ługańsk.


Problemy 27-latka z kolanem zaczęły się przed niedzielnym spotkaniem wicemistrzów Polski z Wisłą Kraków. Pazdan wyszedł na rozgrzewkę, ale po kilku minutach zszedł do szatni, a jego miejsce na boisku zajął młody Rafał Makowski. Przyczyną tej sytuacji był ból kolana, a konkretniej problemy z więzadłem pobocznym przyśrodkowym, które piłkarz miał operowane jeszcze podczas występów w Jagiellonii Białystok.

Chociaż dokładniejsze badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości, to w Legii nie chcą ryzykować stanu zdrowia zawodnika. 27-latek wciąż odczuwa ból, więc do treningów będzie wprowadzany stopniowo. Jego występ przeciwko Piastowi Gliwice w sobotę jest wykluczony. Jest jednak szansa, że Pazdan zagra przeciwko Zorii Ługańsk w pierwszym meczu IV rundy el. LE. Ostateczna decyzja podjęta zostanie po konsultacjach sztabu medycznego z piłkarzem i trenerami.

Coraz lepiej ma się za to stan zdrowia Tomasza Jodłowca. Po małym urazie mięśniowym u zawodnika nie ma już śladu i jest bardzo duża szansa, że 29-latek pojedzie z zespołem na sobotni mecz do Gliwic. Defensywny pomocnik powinien być gotowy na rywalizację z Zorią.