Wielki sukces młodego legionisty! Kacper Żuk mistrzem Europy!

Kacper Żuk i Konrad Fryze zostali mistrzami Europy kadetów w grze deblowej. W finale odbywającego się w Moskwie turnieju pokonali reprezentantów gospodarzy, parę Artem Dubriwny - Michaił Sokołowski 6:3, 4:6, 10:6.


Mistrzostwo Europy kadetów to wielki sukces polskiego duetu. Jednak wygrana z Rosjanami nie przyszła łatwo. Po dwóch setach był remis, w takiej sytuacji kadeci rozgrywają tie-break do 10 punktów. Polacy okazali się w nim lepsi.

Wcześniej na mistrzostwach w Moskwie Kacper Żuk odpadł z turnieju w grze pojedynczej w drugiej rundzie po porażce z Turkiem Yanki Erelem.

Mistrzostwo Europy w deblu to nie pierwszy sukces Kacpra Żuka, który jest zawodnikiem Klubu Tenisowego Legia Warszawa. Na początku tego roku młody tenisista wygrywał wszystko, co było do wygrania. W styczniu został mistrzem Polski kadetów, czyli zawodników do lat 16. Potem wygrał cztery turnieje ITF do lat 18 w Szczecinie, słowackiej Trnavie, katarskiej Dausze i na Malcie.

W lipcu Żuk zwyciężył w rozgrywanych w Sopocie mistrzostwach Polski do lat 18. 16-latek do wygranej w grze pojedynczej dołożył złoty medal w deblu i srebrny w mikście.

Więcej o Kacprze Żuku piszemy tutaj .