15 lipca posiedzenie Komisji Ligi w sprawie meczu Lech - Wisła

W środę 15 lipca odbędzie się posiedzenie Komisji Ligi, na którym rozpatrzona zostanie sprawa Legii Warszawa, która rzekomo miała finansowo motywować Wisłę Kraków do wygranej z Lechem Poznań w ostatniej kolejce minionego sezonu ekstraklasy.


Piłkarze Henninga Berga przed ostatnią kolejką poprzednich rozgrywek do prowadzącego "Kolejorza" tracili trzy punkty. Do zdobycia trzeciego z rzędu mistrzostwa Polski potrzebowali nie tylko wygranej z Górnikiem Zabrze, ale także porażki poznaniaków z Wisłą. Legioniści swoje zadanie wykonali (2:0), ale krakowianie przy Bułgarskiej tylko zremisowali (0:0), mimo że zdaniem byłego piłkarza "Białej Gwiazdy" Dariusza Dudki, klub z Łazienkowskiej finansowo motywował wiślaków do odniesienia wygranej.

- Słyszałem o tym, że Legia chciała dać nagrodę Wiśle, jeśli ta wygrałaby z Lechem w ostatniej kolejce. Kapitan zespołu Arek Głowacki nie zgodził się jednak i chłopcy zagrali fair - powiedział zawodnik. - Niech Dudka powie, kto konkretnie się z nimi kontaktował, bo ja nie wiem - ripostował prezes Legii Bogusław Leśnodorski.

Sprawa trafiła do Komisji Ligi, ale na jej rozwiązanie trzeba będzie poczekać. - Komisja Ligi rozpatrzy ten przypadek podczas pierwszego posiedzenia w nowym sezonie, które odbędzie się 15 lipca. Dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć coś nowego - powiedział rzecznik prasowy Waldemar Gojtowski. - Sprawa trafiła do Ekstraklasy na wniosek PZPN-u, który zareagował na doniesienia medialne. Nie mam żadnych informacji, by którykolwiek z klubów wnioskował o rozpatrzenie tej sprawy - dodał.