Nemanja Nikolić: Jestem przekonany, że Legia to najlepsze miejsce dla mnie [ROZMOWA]

- Przede wszystkim chcę grać regularnie i strzelać gole. W kadrze znajduje się kilku bardzo dobrych napastników, ale ja mam zamiar ciężko pracować, udowodnić na co mnie stać i jak najszybciej przekonać do siebie trenera. Poza tym chcę być tutaj po prostu szczęśliwy na boisku, jak i poza nim - mówi nowy napastnik Legii Nemanja Nikolić.


Konrad Ferszter: W sobotę przyleciałeś do Warszawy i zwiedziłeś stadion Legii. Jakie są twoje pierwsze wrażenia z pobytu przy Łazienkowskiej?

Nemanja Nikolić: Tuż po podpisaniu umowy z Legią powiedziałem, że trafiłem do dużego klubu z dużymi ambicjami. Ostatnie godziny spędzone tutaj tylko utwierdziły mnie w tym, że podjąłem dobrą decyzję. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę już trenować z nową drużyną. W niedzielę po raz pierwszy spotkałem się z kolegami z zespołu i muszę przyznać, że przyjęli mnie bardzo ciepło, za co jestem im bardzo wdzięczny.

Kiedy dowiedziałeś się o tym, że Legia jest tobą zainteresowana?

- Wiedziałem, że wysłannicy klubu obserwowali mnie już półtora roku temu. Jednak dopiero dwa, trzy miesiące temu zaczęliśmy rozmawiać bardzo poważnie i konkretnie na temat moich przenosin do Warszawy. Długo zastanawiałem się, co będzie dla mnie najlepsze i ostatecznie zdecydowałem się na Legię, bo nasze cele są bardzo podobne. Zarówno ja, jak i klub chcemy co roku zdobywać krajowe trofea i jak najlepiej prezentować się w europejskich pucharach.

Na Węgrzech pisano, że miałeś wiele ofert, w tym m.in. z Bordeaux. Czy to prawda i dlaczego wybrałeś Legię kosztem gry w silniejszej lidze?

- Prawdą jest, że interesowało się mną kilka klubów z różnych europejskich lig, w tym z Hiszpanii. Mój menedżer wiedział jednak czego konkretnie oczekuję i wspólnie wybraliśmy najlepszą opcję dla mnie. Chcę wybiegać na boisko w każdym meczu, strzelać gole i cieszyć się grą. O innych klubach i przeszłości już nie myślę, bo podpisałem kontrakt z Legią i tylko na grze dla niej się koncentruję.

Czy to, że Legia nie zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, budziło w tobie wątpliwości przy podejmowaniu decyzji?

- Nie. Decyzję o tym, że przechodzę do Warszawy podjąłem jeszcze zanim Legia straciła mistrzostwo Polski. To nie ma jednak większego znaczenia, bo wiem, że przychodzę do dużego klubu z ogromnymi ambicjami.

Rozmawiałeś już z Henningiem Bergiem na temat swojej pozycji w zespole?

- Jeszcze nie. Dopiero rozpoczęliśmy treningi, więc nie było do tego okazji. Jestem jednak przekonany, że w najbliższej przyszłości do takiej rozmowy dojdzie, mamy na to czas.

Znasz któregoś z obecnych piłkarzy Legii?

- Niestety nie, tylko o nich słyszałem. Nie miałem okazji z żadnym z chłopaków spotkać się wcześniej, ale po jednym dniu pobytu w klubie jestem przekonany, że to bardzo otwarci i dobrzy ludzie.

W klubie pracuje twój rodak Aleksandar Vuković. Kontaktowałeś się z nim?

- Tak, ale nie miałem jeszcze okazji go poznać osobiście. Wiem tylko, że przez długi czas grał w barwach Legii i jest tutaj bardzo zasłużonym i szanowanym zawodnikiem. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości udzieli mi kilku niezbędnych rad.

Miałeś okazję być kiedyś w Polsce?

- Nie, to mój pierwszy raz.

Co zatem wiesz o Legii?

- To duży klub z bardzo bogatą historią. Wiem też, że przy Łazienkowskiej na trybunach zasiadają najlepsi kibice w Polsce, co dla mnie, jako zawodnika, jest bardzo ważne.

A na temat naszej ligi? Jesteś w stanie porównać poziom polskiej i węgierskiej ekstraklasy?

- Na Węgrzech czasem miałem możliwość oglądania meczów polskiej ligi w telewizji. Przed podjęciem ostatecznej decyzji rozmawiałem też z wieloma osobami, które pozytywnie wypowiadały się na temat jej poziomu. Duże znaczenie dla mnie miała także opinia Ivicy Vrdoljaka, który zachęcał mnie do przybycia do Polski. Wydaje mi się, że tutejsza liga jest silniejsza od węgierskiej. Macie zdecydowanie lepszą infrastrukturę, stadiony i wyższą frekwencję na nich. Jestem przekonany, że moje miejsce jest właśnie w Warszawie.

Jak opisałbyś siebie jako napastnika?

- Mogę grać zarówno na lewej jak i prawej stronie ataku, a także jako klasyczna "dziewiątka". O mojej pozycji na boisku zdecyduje trener. Jednak niezależnie od tego, głównym zadaniem napastników jest zdobywanie bramek i po to tu przychodzę.

Na Węgrzech strzelałeś mnóstwo goli. W Polsce także zostaniesz ligowym królem strzelców?

- Będę ciężko na to pracował i zrobię wszystko, by swoje statystyki z ligi węgierskiej powtórzyć w polskiej ekstraklasie.

Mówisz płynnie w trzech językach. Czy masz zamiar uczyć się także polskiego?

- Jak najbardziej i chcę zacząć możliwie jak najszybciej.

Masz zamiar sprowadzić rodzinę do Warszawy?

- Mam nadzieję, że uda mi się to zrobić zaraz po powrocie z obozu w Austrii.

Jakie nadzieje wiążesz z grą dla Legii?

- Przede wszystkim chcę grać regularnie i strzelać gole. W kadrze znajduje się kilku bardzo dobrych napastników, ale ja mam zamiar ciężko pracować, udowodnić na co mnie stać i jak najszybciej przekonać do siebie trenera. Poza tym chcę być tutaj po prostu szczęśliwy na boisku, jak i poza nim.

Zdjęcie Adidas Legia Warszawa koszulka treningowa lw22 Zdjęcie Legia Warszawa Czapka z daszkiem Adidas 1564 Zdjęcie Legia Warszawa - Szalik 22763
Adidas Legia Warszawa koszu... Legia Warszawa Czapka z das... Legia Warszawa - Szalik 22763
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info