Występ Ondreja Dudy z Górnikiem stoi pod znakiem zapytania

Wciąż nie wiadomo, czy w meczu z Górnikiem Zabrze będzie mógł zagrać Ondrej Duda. Słowak wciąż odczuwa skutki kontuzji kostki, której nabawił się w starciu z Wisłą Kraków.


W niedzielę legioniści rozegrają ostatnie spotkanie w tym sezonie. Warszawianie przed własną publicznością podejmą Górnika Zabrze (początek o 18). Wciąż nie wiadomo, czy w tym meczu będzie mógł zagrać Ondrej Duda. Słowak wciąż odczuwa skutki kontuzji kostki, której nabawił się przed pięcioma dniami w starciu z Wisłą (1:0).

Z tego powodu 20-latek nie poleciał z zespołem do Gdańska na środowe spotkanie z Lechią (0:0). Niedzielne spotkanie może być dla Słowaka ostatnią szansą na występ w barwach Legii. Według włoskich mediów Duda jest już dogadany z Interem Mediolan i latem najprawdopodobniej opuści klub z Łazienkowskiej.

W podobnej sytuacji jest Dossa Junior. Reprezentant Cypru nie trenował w piątek z zespołem i tylko ćwiczył na siłowni. Środkowy obrońca Legii zgłosił lekki uraz nogi. Junior, podobnie jak Duda, może latem opuścić warszawski klub, więc niewykluczone, że krótki występ z Wisłą w minioną niedzielę był jego ostatnim przy Łazienkowskiej.

Przeciwko zabrzanom na pewno nie wystąpi Ivica Vrdoljak. Chorwata z gry wyklucza uraz kolana. Zdolni do gry są natomiast Jakub Kosecki i Guilherme. Pierwszy w meczu ze Śląskiem (1:1) naderwał mięsień dwugłowy uda, drugi natomiast był lekko poobijany po starciu z Danielem Łukasikiem w ostatnim spotkaniu z Lechią. Obaj są już jednak do dyspozycji Henninga Berga.