Sport.pl

Legia Warszawa otwiera piłkarskie szkoły

Po piłkarskich przedszkolach przyszła pora na szkoły piłkarskie. Nowy projekt Akademii Legii to propozycja dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Jego głównym celem jest promowanie zdrowego trybu życia.


W piątek odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli klubu i Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Tematem spotkania z dziennikarzami był nowy projekt piłkarski w ramach Legia Soccer Schools: szkoły piłkarskie Legii Warszawa dla dzieci w wieku 6-11 lat. W konferencji wzięli udział: dyrektor sportowy mistrzów Polski Jacek Mazurek, dyrektor wykonawczy Akademii Ernest Waś, trener Akademii Aleksandar Vuković oraz psycholog sportu APLW dr Adrianna Zagórska.

Szkoły piłkarskie Legii Warszawa to program profesjonalnego szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży według metodologii i filozofii klubu. W czterech ośrodkach w stolicy: Bemowie, Pradze Południe, Śródmieściu (Łazienkowska 3) oraz Targówku klub będzie mógł przyjąć niemal pół tysiąca dziewczynek i chłopców. Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej władze klubu oraz Akademii Piłkarskiej przedstawiły zalety i korzyści, jakie dzieci oraz opiekunowie będą czerpać z obecności w tym projekcie.

- Szkoły piłkarskie Legii Warszawa są kontynuacją piłkarskich przedszkoli oraz uzupełnieniem Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Gwarantujemy zorganizowane zajęcia sportowe na najwyższym poziomie - w projekcie będą uczestniczyć trenerzy z Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, system szkolenia jest spójny z APLW. Jako nieliczni w Polsce proponujemy organiczny rozwój zawodników od trzeciego roku życia do piłki seniorskiej. Jesteśmy bardzo dumni z tego projektu, ponieważ pozwala na budowanie więzi między młodymi dziećmi a naszym klubem - powiedział Waś.

Cena za zajęcia wynosi 18 zł, miesięczna opłata to 220 zł. Klub będzie również proponował program stypendialny dla dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym. - Chcemy wykorzystać potencjał Legii i zachęcić dzieci do aktywnego trybu życia. Chcemy, aby ci młodzi ludzie świetnie się bawili i kochali to, co robią. Wierzymy, że nasz projekt przyciągnie nie tylko dzieci, ale i ich rodziców oraz sąsiadów - dodał Mazurek.

- Piłkarskie szkoły Legii świetnie wpisują się w takie inicjatywy jak "Stop zwolnieniom z wf-u" oraz program "Mały Mistrz", które promują aktywność u najmłodszych. Nasz program daje dostęp do sportu także dziewczynkom, co na pewno jest jego sporym atutem. Buduje ponadto pasje do piłki nożnej i ma aspekt rodzinny. Zdrowy, sportowy tryb życia - na tym nam zależy - zakończyła Zagórska.

Więcej o:
Komentarze (5)
Legia Warszawa otwiera piłkarskie szkoły
Zaloguj się
 • Karina Vorbrodt

  Oceniono 7 razy -1

  Legia potwierdza po raz kolejny, że w Warszawie jest bezkonkurencyjna jeśli chodzi o szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży. Osławiona szkółka Barcelony pozostaje za nią daleko w tyle, o reszcie klubów i klubików nawet nie wspominając.

 • chujniemenago1916

  Oceniono 7 razy -3

  nie ma to jak skroić naiwnych rodziców bo fakty są takie że ze szkoleniem nie ma to nic wspólnego a kasa do wyciągnięcia spora

 • absolutebeginners

  Oceniono 7 razy -5

  jak to Stanowski stwierdził /.. Legła jak Adaś Miau..Kaczyński .... wiecznie druga..... a może nawet 10-ta ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX