Legia poszerzyła się o sekcję kartingową

Najnowsze przedsięwzięcie klubu ze stolicy jest adresowane do najmłodszych miłośników sportów motorowych. Legia Racing Club działa przy torze kartingowym zlokalizowanym w centrum handlowym Blue City.
- Podpisanie umowy z sekcją Motorsportu to dla nas kolejny krok w kierunku odbudowy Wielkiej Legii, postrzeganej jako klub wielosekcyjny. Chcąc iść z duchem czasu, podjęliśmy decyzję o utworzeniu nowej sekcji, historycznie nieprzynależnej do Legii. Celem inicjatywy jest szerzenie pasji motoryzacyjnej wśród najmłodszych kibiców i stworzenie w przyszłości silnej reprezentacji kartingowej występującej pod szyldem Legii Warszawa - mówił Jakub Szumielewicz, wiceprezes Legii Warszawa.

Atutem Legia Racing Club jest jego lokalizacja. W pełni klimatyzowany tor kartingowy mieści się w części galeryjnej centrum handlowego. Sekcja wnosi również nie lada kapitał w postaci kadry trenerskiej - o edukację młodych adeptów kartingu zadbają m.in. mistrzowie kierownicy: Maurycy Kochański (były kierowca Formuły 3, czterokrotny Mistrz Polski) oraz Artur Janosz (wicemistrz EuroFormula Open 2014).

Kalendarium zajęć szkoły kierowców LRC zostało stworzone specjalnie dla najmłodszych. Kursy odbywają się w trakcie roku szkolnego, wakacji oraz ferii zimowych. Każdy członek sekcji będzie miał możliwość uzyskania licencji kartingowej oraz wzięcia udziału w zawodach, reprezentując barwy Legii Warszawa.

- Motorsport Legia Warszawa i tor kartingowy Legia Racing Club to odpowiedź na duże i wciąż rosnące zainteresowanie sportami motorowymi w naszym kraju. Korzystając z doświadczenia Legii Warszawa w zakresie rozwoju dzieci i młodzieży, pragniemy umożliwić młodym fanom czterech kółek rozwijanie się pod okiem doświadczonych instruktorów - mówił Norbert Pyffel, jeden z pomysłodawców i współtwórców sekcji, odpowiedzialny za biznesową stronę przedsięwzięcia.

I dodał: - Wszystko to w duchu sportowej rywalizacji i zasad, którymi sportowcy rywalizujący z "eLką" na piersi kierują się od dziesięcioleci. Naszą ambicją jest nie tylko popularyzacja sportów motorowych, lecz także wspieranie najzdolniejszych i najbardziej zdeterminowanych uczestników w realizacji sportowych marzeń.