Agresywny Rzeźniczak, bezradny Sa, "czerwony" Duda [OCENY]

Legia Warszawa przegrała w Gdańsku z Lechią 0:1 w meczu 27. kolejki ekstraklasy. Zobacz, jak oceniliśmy (w skali 1-6) piłkarzy Henninga Berga za to spotkanie.

Duszan Kuciak - 3. Przez większą część meczu nie miał wielu okazji do interwencji. Raz pomógł mu słupek. Przy golu Macieja Makuszewskiego był bez szans. W ostatniej akcji meczu pobiegł w pole karne rywali, ale do piłki nie doszedł.

Bartosz Bereszyński - 2. Słaby występ. W 44. minucie zbyt łatwo dał się ograć Stojanowi Vranjesowi, ale strzał Bośniaka zatrzymał się na słupku. W drugiej połowie miał wiele problemów z szybkim i błyskotliwym Bruno Nazario, po jednej z takich akcji Antonio Colak zdobył nieuznaną ostatecznie bramkę. Za drugim razem idealne dośrodkowanie Brazylijczyka na gola zamienił Makuszewski. Rzadko próbował włączać się do akcji ofensywnych.

Igor Lewczuk - 2. W pierwszej połowie zaliczył kilka groźnych strat, ale bez konsekwencji. Grał nerwowo, popełniał błędy. Miał duże problemy z Colakiem.

Jakub Rzeźniczak - 3. Naładowany energią, od początku toczył twarde pojedynki z Kevinem Friesenbichlerem, dobrze asekurował Lewczuka. Był liderem defensywy, w 77. minucie uratował Legię od straty gola po akcji Colaka. Na kwadrans przed końcem znalazł się w dobrej sytuacji po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale uderzył niecelnie, jednocześnie boleśnie zderzając się z bramkarzem Lechii.

Tomasz Brzyski - 1. Po jego błędzie do bramki Legii trafił Makuszewski. W obronie grał słabo, często był spóźniony, krył daleko od przeciwnika. Także do wykonywanych przez niego stałych fragmentów gry można było mieć wiele zastrzeżeń.

Tomasz Jodlowiec - 1. Bardzo słaby występ. Często zastanawiać się można było, czy w ogóle przebywa na boisku. Uaktywnił się dopiero w końcówce. Mógł zaliczyć asystę w doliczonym czasie gry, ale za mocno podał do Michała Kucharczyka. W ostatniej akcji meczu niecelnie strzelał głową.

Ivica Vrdoljak - 2. Zaliczył bardzo przeciętny mecz, przygrywał walkę o środek pola z zawodnikami gospodarzy. Nie podłączał się do akcji ofensywnych. Z powodu kontuzji zmieniony przez Dominika Furmana w 51. minucie.

Guilherme - 3+. Najlepszy w Legii . Był aktywny, już na początku odebrał piłkę i podał w tempo do Ondreja Dudy. Jego strzał po zgraniu głową Orlando Sa był najgroźniejszą akcją Legii w pierwszej połowie. W drugiej części gry przygasł, podwajany nie radził sobie z obrońcami Lechii.

Ondrej Duda - 1. Fatalny występ młodego Słowaka, zakończony już po 39 minutach z powodu czerwonej kartki. Duda będzie miał teraz dużo czasu, by przemyśleć swoją, słabą w ostatnim czasie, grę. Kolejny występ zaliczyć będzie mógł dopiero w finale Pucharu Polski.

Michał Kucharczyk - 2. Po czerwonej kartce dla Dudy skupiał się głównie na grze w destrukcji. Kilka razy pokazał się na skrzydle, ale nie przyniosło to żadnych korzyści. W doliczonym czasie gry mógł doprowadzić do wyrównania, ale podanie od Jodłowca było za mocne.

Orlando Sa - 2+. Odcięty od podań, starał się zgrywać piłkę do wchodzących w drugie tempo pomocników, zwykle ze słabym skutkiem. Raz dobrze podał do Guilherme, ale strzał Brazylijczyka był niecelny. W drugiej połowie zamiast podawać starał się utrzymywać przy piłce. Obrońcy Lechii mieli z nim duże problemy, ale bez wsparcia był bezradny. W doliczonym czasie gry miał niezłą sytuację, ale źle przyjął piłkę po rzucie rożnym.

Dominik Furman - 2+. Wszedł na boisko w miejsce kontuzjowanego Vrdoljaka w 54. minucie. Skupiał się głównie na grze w defensywie, pomagając i asekurując Bereszyńskiego. Zabrakło go jednak w obronie w sytuacji, gdy mistrzowie Polski stracili bramkę.

Michał Żyro - Grał za krótko, by go ocenić, ale warto wspomnieć, że po jego prostej stracie Lechia przeprowadziła decydujący o wyniku spotkania atak.