Sport.pl

Miroslav Radović: Legia na 99 procent obroni tytuł mistrza Polski

- To jest bardzo trudna liga do grania. Muszę powiedzieć, że pod względem piłkarskim to jest coś zupełnie innego. Kładzie się tutaj nacisk na bieganie, wszelkie aspekty szybkościowe. Gra jest bardziej agresywna, wymagania są większe - tak serwisowi Wirtualna Polska opowiada o pierwszych tygodniach w Chinach były zawodnik Legii Mirolav Radović.


Po blisko dziewięciu latach pobytu przy Łazienkowskiej Serb zimą opuścił Warszawę i przeniósł się do chińskiego drugoligowca Hebei China Fortune. Za 31-letniego zawodnika Legia zarobiła około dwóch mln euro. W rozmowie z serwisem Wirtualna Polska Radović opowiada o pierwszych tygodniach w nowym klubie i życiu w całkowicie innej kulturze.

- Człowiek musi tu sam przyjechać i zobaczyć to wszystko na własne oczy. Tego nie da się jednym słowem, w kilku nawet zdaniach wytłumaczyć. Muszę z kolei powiedzieć, że ludzie tu są bardzo pozytywni, starają się pomóc. Trochę gorzej jednak jest z porozumiewaniem się. W ogóle nie mówią tu po angielsku. Ale jakoś sobie radzę, jest w klubie tłumacz, który ułatwia mi życie - mówi Radović.

Prowadzony przez słynnego Radomira Anticia zespół w zimowym okienku transferowym przeszedł prawdziwą kadrową rewolucję. Ambicje drużyny sięgają awansu do chińskiej rewolucji. - Mamy dosyć nowy zespół, teraz dołączyło do niego dziesięciu piłkarzy. Tak naprawdę razem jesteśmy może dopiero przez miesiąc. I tak w dwóch pierwszych meczach dominowaliśmy, stwarzaliśmy dużo sytuacji, ale zdobyliśmy tylko jeden punkt. Trener Antić wymaga, żeby grać kombinacyjnie i na poukładanie nas na boisku też trzeba czasu - opowiada były piłkarz Legii.

I dodaje: - To jest bardzo trudna liga do grania. Muszę powiedzieć, że pod względem piłkarskim to jest coś zupełnie innego. Kładzie się tutaj nacisk na bieganie, wszelkie aspekty szybkościowe. Gra jest bardziej agresywna, wymagania są większe. Jest mniej piłki kombinacyjnej. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Choć są też drużyny, które potrafią grać w piłkę. Jeśli chodzi o nas, to poczekajmy. Potrzeba czasu, żeby rzetelnie ocenić jaki prezentujemy poziom.

Czy Radović interesuje się jeszcze wynikami polskiej ekstraklasy? - Śledzę i w kontakcie z zespołem też jestem. To jest mój klub, nigdy się to nie zmieni. Jest normalną sprawą, że po tylu latach człowiek zmienia drużynę. Też jednak żałuję, że w ten sposób się to wszystko potoczyło, mogło inaczej. Taka jest piłka. Dziś jesteś w jednym klubie, jutro w innym. Trzeba to uszanować. Znam wszystkie wyniki Legii i jestem absolutnie przekonany, na 99 procent, że obronimy mistrza - kończy były piłkarz Legii.

Więcej o:
Komentarze (3)
Miroslav Radović: Legia na 99 procent obroni tytuł mistrza Polski
Zaloguj się
 • absolutebeginners

  Oceniono 6 razy -2

  ps. na 99 procent ...... ;)

 • absolutebeginners

  Oceniono 6 razy -2

  Radovic musiał wyjechać do Chin ponieważ jak pokazuje zdjęcie jest w 2-3 m-cu ciąży, prawdopodobnie z BL ... ;)

 • drozdek008

  Oceniono 13 razy -7

  haha chyba w bierki :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX