Winston Bogarde: Legia, jeśli zagra odważnie, może awansować

PRZEGLĄD PRASY. - Jeśli Ajaksowi pozwoli się grać, to są mocni. Gdy się ich jednak naciśnie, wtedy mają problemy. W takiej sytuacji Legia może awansować - mówi w wywiadzie z ?Przeglądem Sportowym? Winston Bogarde.


Bogarde to były obrońca Ajaksu, członek wielkiej drużyny z lat 90., która triumfowała w Lidze Mistrzów w 1995 roku. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" ocenia szanse Legii i Ajaksu w ich bezpośrednim starciu w 1/16 finału Ligi Europy.

- Moim zdaniem Legia na duże szanse na awans - mówi Bogarde. - Nie ukrywam, że nie jestem zadowolony z obecnego Ajaksu. Ta drużyna nie ma odpowiedniej jakości - dodaje były piłkarz.

Bogarde przyznaje także, że o Legii wie niewiele, ale mimo to uważa, że może ona poradzić sobie w rywalizacji z Ajaksem. Dlaczego? - Bo nie musisz mieć wielkiego zespołu, by pokonać Ajax - uważa Bogarde. - Jeśli rywal się przestraszy, będzie mieć problemy. Gdy jednak zaatakuje odważnie, może wygrać. Oni nie są przyzwyczajeni, by tak grać z nimi, bo w lidze mało kto tego próbuje - kończy.

Mecz Ajax - Legia w 1/16 finału Ligi Europy w czwartek o 21.05. Relacja Z czuba i na żywo - na Sport.pl.Czy Legia wyeliminuje Ajax?