Henning Berg: Takie faule jak ten na Dudzie nie powinny mieć miejsca

- Ondrej Duda został bardzo brzydko sfaulowany. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca podczas meczów sparingowych. Nie sądzę, żeby przeciwnik zrobił to celowo, ale za to zagranie należała się czerwona kartka - powiedział po meczu z Viktorią Pilzno trener Legii Warszawa Henning Berg.

Mistrzowie Polski pokonali 2:1 aktualnego wicemistrza Czech w pierwszym meczu sparingowym rozegranym w tureckim Belek. Gole Michała Kucharczyka i Orlando Sa oraz radość z dobrego wyniku w inauguracyjnym spotkaniu przyćmiła jednak poważna kontuzja Ondreja Dudy.

W 12. minucie Słowak został brutalnie sfaulowany przez Davida Limberskiego. 20-latek po bardzo ostrym wejściu rywala długo nie podnosił się z murawy. W końcu został zniesiony z boiska przez sztab medyczny stołecznego klubu. - Duda został bardzo brzydko sfaulowany. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca podczas meczów sparingowych. Nie sądzę, żeby przeciwnik zrobił to celowo, ale za to zagranie należała się czerwona kartka. Wielka szkoda, bo teraz stracimy na jakiś czas jednego z naszych najlepszych graczy - powiedział po meczu Henning Berg cytowany przez serwis Legioniści.com.

W pierwszej połowie boisko opuścił także Ivica Vrdoljak. Jego miejsce w 33. minucie zajął Norbert Misiak. - Ivica zszedł z boiska nie z powodu odniesionej kontuzji po starciu z rywalem. Odczuwał pewien dyskomfort w kolanie. Wszystko powinno być z nim w porządku. W takich spotkaniach nie jest ważny wynik, więc ostra gra nie powinna mieć miejsca - powiedział Berg.

I dodał: - Chodzi przecież o to, żeby dobrze przygotować się do nadchodzącego sezonu. Kontaktowa gra jest oczywiście ważna, ale nie ma tutaj miejsca na bardzo ostre zagrania.