Sport.pl

"Nasza Legenda". Na Bemowie powstaje ogromny mural poświęcony Lucjanowi Brychczemu

- Wiemy o muralu na Bemowie i pochwalamy tego typu inicjatywy ze strony kibiców naszego klubu - mówi rzeczniczka Legii o powstającym muralu upamiętniającym legendę klubu.


Ogromny mural poświęcony byłemu piłkarzowi Legii Lucjanowi Brychczemu powstaje na bocznej ścianie jednego z bloków na Bemowie. Widać już napis "Nasza Legenda", klubowy herb i piłkarza w kilku odsłonach, między innymi w koszulce reprezentacji, na tle starego stadionu Legii. Na dole jest też widoczne nazwisko legendarnego piłkarza. W tym roku Brychczy obchodzi 60. rocznicę pracy w klubie - najpierw jako zawodnik stołecznego klubu, a później jako trener.

- Z prośbą o udostępnienie ściany na bloku pod taki mural zwróciło się do nas Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa i wydaliśmy na to zgodę - usłyszeliśmy w Spółdzielni Mieszkaniowej Wola, która zarządza osiedlem.

Mural powstaje za zgodą klubu i w oparciu o plakat przygotowany na obchody 60-lecia pracy Brychczego w Legii. Wykonaniem zajęła się grupa kibiców, znana z podobnych prac poświęconych Legii.

- Wiemy o muralu na Bemowie i pochwalamy tego typu inicjatywy ze strony kibiców naszego klubu. Projekt powstał na podstawie plakatu przygotowanego przez Legię, który można kupić w naszym sklepie. Wśród plakatów upamiętniający legendy klubu nie mogło zabraknąć również tego poświęconego Lucjanowi Brychczemu - mówi rzeczniczka Legii, Izabela Kuś.

Więcej o: