Ekstraklasa. Szlagier tylko z nazwy. Słaby mecz Jagiellonii z Legią

Bez goli w pierwszej połowie, bez goli w drugiej. Czyli w tabeli ekstraklasy bez zmian. Legia, w szlagierowym spotkaniu 34. kolejki, nie zdołała wygrać w Białymstoku z Jagiellonią (0:0) i odskoczyć reszcie stawki.

- Chcemy dominować na boisku w Białymstoku. Znamy mocne i słabe punkty Jagiellonii. Naszym celem będzie narzucenie własnego stylu gry - mówił przed meczem Dean Klafurić, trener Legii.

Ale trochę minął się z prawdą. A nawet nie trochę, bo Legia w pierwszej połowie nie oddała strzału, o jakiejkolwiek próbie dominacji nawet nie wspominając.

Jagiellonia grała odważniej, ale napisać, że miała przewagę, to jednak trochę za dużo. A nawet dużo za dużo. Piłkarze Ireneusza Mamrota może i oddawali strzały (w pierwszej połowie siedem), ale żaden z nich nie zagroził bramce Arkadiusza Malarza.

Dość napisać, że jedyny celny strzał w całym meczu oddał Karol Świderski (35. minuta). Celny, tzn. w sam środek bramki, prosto w Malarza.

Do końca sezonu zostały trzy kolejki. W czubie tabeli bez zmian. Prowadzi Legia, która ma dwa punkty przewagi nad Lechem i trzy nad Jagiellonią. W następnej kolejce lider zagra u siebie z Wisłą Płock (środa, godz. 18), a Jagiellonia na wyjeździe mierzyć się będzie z Lechem (środa, godz. 20.30).