Sport.pl

Legia - Sporting 1:0. "Historia Legii w Lidze Mistrzów: jak przekuć kompromitację w triumf"

Damian Obstawski
07.12.2016 23:23
Liga Mistrzów. W ostatniej fazie rozgrywek grupowych Legia wygrała u siebie ze Sportingiem Lizbona. Zwycięstwo dało Warszawianom wejście do 1/16 finału Ligi Europy. - Historia Legii w Lidze Mistrzów to: jak przekuć wstyd i kompromitację, na chwilę zwycięstwa i triumfu. Cała polska piłka powinna się cieszyć z tego zwycięstwa. Dla Legii to był taki mały finał - komentował Dominik Wardzichowski ze sport.pl.
Więcej o:
Komentarze (15)
Zaloguj się
 • eberhard_mock_breslau

  Oceniono 2 razy 2

  Jasne, że się cieszymy, mimo tego, że sytuacja ciutkę irytuje z powodu chorej ilości informacji w mediach o tej drużynie jakby nie wiadomo co się nie wydarzyło. Przecież 1/16 LE polskim zespołom w ostatnich latach kilka razy się przydarzyło i nie było takiego szumu. Pamiętam, jak chyba 7 lat temu Lech wygrał 3:1 z... Manchesterem City... To było coś!

 • blechtrommel

  Oceniono 2 razy 2

  Obowiązek kibicowania Legii to jest pomysł rodem z posiedzenia Komitetu Centralnego PiS. Legia jest w Polsce klubem nielubianym, szkoda że żaden dziennikarz nie ma jaj żeby napisać dlaczego. A tych przyczyn jest wiele, począwszy od historycznych (CWKS kradł piłkarzy metodą "bierzemy go do wojska"), a skończywszy na traktowaniu innych drużyn jak wieśniaków, którzy powinni się kłaść na boisku przed "wielką Legią". To zadzieranie nosa jest o tyle żałosne, że sama Legia na tle poważnych klubów europejskich wygląda jak burak wykopany z błotnistej ziemi.

  Ja osobiście jestem z powodu awansu do Ligi Europejskiej zasmucony, ponieważ wiosną będziemy znowu świadkami bandyckich wyczynów jej kibiców, którzy jeżdżąc po Europie utrwalają opinię o Polakach jako tępych i brutalnych barbarzyńcach ze Wschodu.

  Zejdźcie na Ziemię. Nie ma żadnego powodu, by kibicować drużynie tylko dlatego że jest z Polski. Nie dziwię się wielu kibicom z Polski, którzy kibicują klubom z Hiszpanii, Niemiec czy Anglii. Legia to przy nich dzikus z Azji.

 • Romuald Szajdecki

  Oceniono 2 razy 2

  W dupie mamy całą polską piłkę.Pamiętamy komentarze po porażce z Dortmundem.

 • cep_0

  Oceniono 1 raz 1

  Niech się cieszy WARSZAFKA z jej bandą kiboli.
  Reszta wybierze swoje kluby lub dyscypliny sportu.
  Księstwo Warszawskie było i nie wróci więcej.

 • Janek Kowalski

  0

  Jako kibic Legii mam gdzieś inne Polskie kluby grające w pucharach, wiec nie rozumiem dlaczego inni mają kibicować Legii...

 • plecy_klata_biceps

  0

  Pomijając sympatie klubowe, to nikt kibicujący rywalom Legii w Polsce nie powinien się cieszyć z jej sukcesów na arenie międzynarodowej. Pieniądze z pucharów + doświadczenie oznacza, że Legia będzie w stanie odjechać reszcie na kilka długości na dobrych kilka lat. Opowiadanie o korzyściach polskiej piłki to pomyłka :) skorzysta konkretny klub, a reszta będzie wieść los ubogiego krewnego.

 • adigi

  0

  blechtrommel, Waldi..... (itp) - to jest ta zaściankowa Polska, zakutana w swój kołtun.
  mamy głęboko w dudzie wasze odczucia po sukcesie Legii, utopcie się w swoim bólu i żalu z tego powodu :)
  PS. @blechtrommel - metoda Górnika "bierzemy go do kopalni, metoda Wisły "bierzemy go do milicji.... takie wtedy były metody. dziś metodą jest kasa. ale że ty masz ból dudy to wypisujesz jakieś kocopoły o burakach i wieśniakach (daj link choć do jednej przedmeczowej wypowiedzi zawodnika Legii oczekującego, że jakaś drużyna położy się przed "wielką Legią").
  jak inne kluby z Polski "awansują" :)) do europejskich pucharów zasmucisz się jeszcze bardziej...
  youtube.com/watch?v=h-l7Kf7qorI
  topmejt.co.uk/polscy-kibice-urzadzili-burde-w-manchesterze-teraz-pojda-siedziec-video/

  nara fanko klubów z Hiszpanii, Niemiec czy Anglii :P

 • Waldi Waldi

  Oceniono 2 razy 0

  Chybaś Pan, Panie Redaktorze ocipiał!!
  Cieszyć sie ze zwycięstwa największego ku......a w Polce ?.
  Nieudaczniki mieli ogromne szczęście że trafili na lichy Sporting który grał gorzej niż Ruch Chorzów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX