Zwycięstwo siatkarzy Legii z nowym trenerem i awans w tabeli

Legia Warszawa pokonała AZS UWM Olsztyn 3:1 w 10. kolejce siatkarskiej II ligi. Po wygranej za trzy punkty wyprzedziła w tabeli sobotnich rywali i awansowała o jedno miejsce.

Do meczu z olsztynianami siatkarze Legii przystąpili z nowym trenerem Pawłem Rzepińskim, dotychczasowym asystentem Marcina Jackowicza. Rzepiński poprowadził drużynę w dwóch meczach (tydzień temu prowadził ją jeszcze jako II trener) i obydwa wygrał - tydzień temu z Huraganem Międzyrzec Podlaski, a w sobotę w hali przy Naddniestrzańskiej z AZS UWM Olsztyn.

Tylko w drugim secie goście z Olsztyna byli lepsi, wygrali go po zaciętej końcówce 29:27. W pierwszej partii dominacja gospodarzy była bezdyskusyjna (wygrali do 14), dwa ostatnie sety również wygrali pewnie - do 17 i 22. Skuteczny na zagrywce i na siatce był atakujący Kamil Pietrzyk, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Dzięki trzem punktom siatkarze Legii wyprzedzili AZS UWM Olsztyn i awansowali z dziewiątego na ósme miejsce w tabeli II ligi. W najbliższą sobotę zagrają mecz wyjazdowy, ale w Warszawie - z Czołgiem AZS-em UW, który jest siódmy. Liderem tabeli jest z kompletem 10 zwycięstw SKS Hajnówka.

Legia Warszawa - AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:14, 27:29, 25:17, 25:22)