Porażka po walce do końca. Siatkarze Legii nie dali rady pokonać lidera tabeli

MKS MDK Legia Warszawa przegrała mecz z liderem tabeli UKS Centrum Augustów (2:3). Legioniści po tym spotkaniu zajmują siódme miejsce w swojej grupie II ligi.

Pierwszy set bardzo wyrównany - gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak goście, wygrywając partię do 23. W kolejnych dwóch odsłonach lepsi okazywali się legioniści. Siatkarze z Augustowa przebudzili się w czwartym secie, w którym rozgromili warszawian do 14.

Tie-break rozpoczął się od prowadzenia gości 3:0. Legia próbowała odrobić straty, jednak przy zmianie stron goście prowadzili 8:5. Mimo ofiarnej walki warszawianie nie zdołali pokonać lidera tabeli, przegrywając tie-break do 12.

Legioniści po tym spotkaniu zajmują siódme miejsce w swojej grupie II ligi. W następnej kolejce (10 stycznia) zmierzą się wyjeździe z AZS UWM II Olsztyn.

MKS MDK Legia Warszawa - UKS Centrum Augustów 3:2: (23:25, 25:19, 25:21, 14:25, 12:15)

MKS MDK Legia: Rosa, Pietrzyk, Szewczyk, Szymański, Godlewski, Nieora oraz Koncewicz (libero), Pojawis, Staniszewski, Koc, Bodzon, Górski

UKS Centrum: Tomczak, Ostaszewski, Wasilewski, Iwanowicz, Leik, Sapiński oraz Bonisławski (libero), Matyśniak.