Porażka koszykarzy Legii na inaugurację sezonu I ligi [ZDJĘCIA]

Koszykarze Legii Warszawa przegrali z Biofarm Basketem Poznań 60:64 w pierwszej kolejce rozgrywek I ligi.
Zwycięstwo poznaniaków w hali przy ul. Obrońców Tobruku można uznać za sensację. Legioniści uważani są za głównego faworyta do awansu do Tauron Basket Ligi. Drużyna Piotra Bakuna niedzielne spotkanie rozpoczęła bardzo dobrze - pierwszą kwartę wygrała aż 13 punktami, a w drugiej części gry do swojej przewagi dołożyła jeszcze jedno oczko.

Druga połowa meczu w wykonaniu Legii była jednak fatalna. Gospodarze zdobyli w niej zaledwie 20 punktów (o dwa mniej niż w pierwszej kwarcie!) i nieoczekiwanie przegrali całe spotkanie 60:64. W zespole Bakuna najskuteczniejsi byli Marcel Wilczek (12 pkt) oraz Michał Aleksandrowicz i Grzegorz Kukiełka (po 11 pkt). W drużynie z Poznania najlepiej punktował Filip Struski (13 pkt).

Kolejny mecz warszawiacy rozegrają w sobotę. Stołeczni koszykarze na wyjeździe zmierzą się z Astorią Bydgoszcz. Początek spotkania o godz. 19.