Legia podeszła Krosno i wygrała! Zespół Piotra Bakuna udanie rozpoczął walkę o ekstraklasę

Koszykarze Legii wygrali pierwsze finałowe spotkanie z faworyzowanym Miastem Szkła Krosno 84:70. Zespół Piotra Bakuna, by awansować do Tauron Basket Ligi, potrzebuje jeszcze dwóch zwycięstw. Spotkanie nr 2 w Krośnie w niedzielę 18.
Do przerwy nic nie wskazywało na to, że Legia w Krośnie ogra faworyta, i to różnicą aż 14 punktów! Koszykarze Piotra Bakuna przegrali pierwszą kwartę 18:22. W drugiej co prawda odrobili stratę (do przerwy był remis 39:39), ale to wciąż Krosno prowadziło. Legioniści przegonili gospodarzy dopiero w połowie trzeciej kwarty, kiedy Adam Parzych trafił za trzy (50:48).

Mimo to nadal niewiele wskazywało, że ten mecz dla Legii może się potoczyć aż tak dobrze. Czwartą kwartę lepiej zaczęło Miasto Szkła. Gospodarze pogubili się dopiero sześć minut przed końcem, kiedy Legia najpierw ich dopadła, a chwilę później wyraźnie przegoniła.

Zaczęło się od trójki Grzegorza Kukiełki (68:66 dla Legii), potem sześć punktów z rzędu zdobył Michał Aleksandrowicz (72:66) i za trzy trafił Łukasz Wilczek (75:66). Na dwie minuty przed końcem warszawianie mieli bezpieczną przewagę. Nie tylko jej nie roztrwonili, ale jeszcze powiększyli - pokonując ostatecznie zespół z Krosna 84:70.

Legia potrzebuje jeszcze dwóch zwycięstw z Miastem Szkła, by awansować do Tauron Basket Ligi. Spotkanie nr 2 w Krośnie rozpocznie się w niedzielę 18. Mecz nr 3 (i ewentualnie nr 4) rozegrany zostanie 14 maja (i 15 maja) w Warszawie. Jeśli potrzebne będzie spotkanie nr 5, to rozegrane zostanie w Krośnie - 18 maja.

Miasto Szkła Krosno - Legia Warszawa 70:84: (22:18, 17:21, 18:22, 13:23).