Koszykówka: Świetna końcówka i wygrana z GTK Gliwice

Po zaciętym meczu i świetnej końcówce koszykarze Legii pokonali z GTK Gliwice (88-77). Drużyna Piotra Bakuna zajmuje 3. miejsce w tabeli I ligi.
Bakun, który kilkanaście dni temu ponownie objął stanowisko trenera koszykarskiej Legii, nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Cezarego Trybańskiego. Nieobecność kluczowego zawodnika wpłynęła na słabą postawę legionistów pod koszem. Warszawianie do przerwy schodzili z pięciopunktową stratą (49:44).

W drugiej grali lepiej i doprowadzili do remisu. Przy wyniku 77:77 na 3:37 minuty przed końcem trener warszawian poprosił o czas. Po wznowieniu gospodarze zaliczyli wspaniałą serię - Grzegorz Malewski i Łukasz Wilczek łącznie pięciokrotnie trafiali za dwa, na koniec z osobistego wynik ustalił Adam Linowski.

- 88:77 nie oddaje zaciętej rywalizacji i opałów, a jakie wpadała Legia - czytamy na legia.com .

Kolejne spotkanie w hali OSiR Bemowo już w sobotę. Rywalem będzie UTH Rosa Radom. Bilety można kupić w tym miejscu.

Legia Warszawa - GTK Gliwice 88:77 (23:18, 21:31, 25:17, 19:11)