Wicelider lepszy od Legii. Koszykarze przegrali w Łańcucie

Koszykarska Legia przegrała na wyjeździe z Sokołem Łańcut 54:73. Oznacza to, że sobotni rywal legionistów, wciąż pozostaje jedynym zespołem w pierwszej lidze, który w tym sezonie nie przegrał jeszcze meczu we własnej hali.
Legia mecz w Łańcucie zaczęła dobrze, by nie napisać, że bardzo dobrze. Po pierwszej kwarcie koszykarze Michała Spychały i Piotra Bakuna prowadzili z Sokołem 19:11. Nie minęła jednak połowa drugiej kwarty, a gospodarze - którzy w tym sezonie we własnej hali jeszcze nie przegrali - dogonili Legię, schodząc z dwupunktowym prowadzeniem.

Po przerwie, w trzeciej kwarcie, Sokół nie tylko nie oddał prowadzenia Legii, ale też stopniowo powiększał swoją przewagę. Ostatecznie pokonał zespół z Warszawy różnicą 19 punktów. I tym samym - odnosząc 11. zwycięstwo z rzędu na własnym parkiecie - powiększył przewagę nad trzecią w tabeli Legią do czterech punktów.

Kolejny mecz legioniści zagrają w najbliższy piątek o 19:30 na Bemowie z Notecią Inowrocław.

Sokół Łańcut - Legia Warszawa 73:54: (11:19, 20:10, 16:10, 26:15).