Legia gromi Basket Poznań. Niesamowita trzecia kwarta!

Koszykarze Legii wygrali na wyjeździe 75:44 z Basketem Poznań. Zespół Michała Spychały wysoką wygraną zapewnił sobie w trzeciej kwarcie, którą legioniści wygrali 24:4.

Do spotkania z Basketem legioniści przystępowali do dwóch zwycięstwach z rzędu - z Astorią Bydgoszcz (87:73) na wyjeździe i Nysą Kłodzko (84:51) w hali na Bemowie, do której przed tygodniem koszykarze Legii wrócili po 19 miesiącach tułaczki. W sobotę w Poznaniu, w meczu z 10 w tabeli Basketem potwierdzili, że ostatnie wysokie zwycięstwa nie były przypadkiem.

Po pierwszej połowie meczu zakończonej prowadzeniem Legii 31:25, gospodarze mogli mieć nadzieję na korzystny wyniki. Jednak legioniści w trzeciej kwarcie wręcz wgnietli Basket w parkiet. Świetnie blokiem grał Cezary Trybański, skutecznie rzucali Adam Parzych i Michał Aleksandrowicz, dzięki czemu warszawianie wygrali trzecią kwartę aż 24:4.

W ostatniej odsłonie gracze Michała Spychały kontrolowali mecz i nie pozwolili gospodarzom na zmniejszenie strat. Mecz zakończył się pewną wygraną Legii 75:44.

Po sobotnim zwycięstwie warszawianie wciąż są na trzecim miejscu w tabeli za Sokołem Łańcut i Miastem Szkła Krosno. Kolejny mecz podopieczni Michała Spychały rozegrają w sobotę, 19 grudnia o 15:00 na Bemowie z SKK Siedlce.