Pierwsza porażka w sezonie. Koszykarska Legia przegrywa w Krośnie

Po serii trzech wygranych koszykarze Legii zanotowali pierwszą porażkę. W niedzielę przegrali w Krośnie z Miastem Szkła (73:88), czyli zespołem, który podobnie jak Legia aspiruje i jest jednym z głównych faworytów do awansu do Tauron Basket Ligi.

Przed tym starciem i Legia, i Krosno były bez porażki. Oba zespoły wygrały trzy pierwsze mecze w sezonie, ale trzeba podkreślić, że nie mierzyły się z rywalami z czołówki. Dopiero niedzielne spotkanie miało być testem, który da odpowiedź, kto jest lepszym zespołem, a co za tym idzie, ma większe szanse, by awansować do elity.

Szybko okazało się, że jest nim Miasto Szkła. Gospodarze pierwszą kwartę wygrali aż 31:11. W drugiej co prawda Legia zaczęła gonić rywala, traciła w pewnym momencie do niego już tylko osiem punktów, ale nieuważna gra w obronie sprawiła, że gospodarze rzucili dwie "trójki" i ostatecznie schodzili na przerwę z 16-punktową przewagą. Po przerwie Krosno tej przewagi nie roztrwoniło. W dużym stopniu pomogła też im w tym Legia, która w sumie w całym spotkaniu spudłowała aż 15 rzutów wolnych (17/32).

Kolejny mecz legioniści rozegrają w środę. W Pruszkowie zmierzą się z miejscowym Zniczem Basket. Początek spotkania o godz. 20.

Miasto Szkła Krosno - Legia Warszawa: 88:73 (31:11, 21:25, 20:14, 16:23)