Sport.pl

Ekstraklasa. Cabral legionistą

Nowy nabytek Legii Alejandro Ariel Cabral w czwartek dołączy do drużyny trenującej w Grodzisku Wielkopolskim. Legia o godz. 18 zmierzy się w sparingu z Widzewem Łódź.
- Otwiera się okno transferowe, więc od środy ruszamy na kolejne polowanie - zażartował dyrektor sportowy Legii Marek Jóźwiak. Jest w dobrym humorze. Po raz pierwszy od dawna Legia, zgodnie z zapowiedziami, już na początku przygotowań, ma właściwie kompletny skład na przyszły sezon. Dopiero 1 lipca otwiera się okno transferowe, ale drużyna już wzbogaciła się o sześciu nowych piłkarzy.

Cabral, 22-letni lewonożny środkowy pomocnik z Velezu Sarsfield, został wypożyczony na rok z możliwością wykupienia go na kolejne dwa lata. Będzie grał z numerem 27. Argentyńczyka w środę zaprezentowano w siedzibie klubu. - Występowałem w środku i na lewej stronie. Dla mnie nie ma różnicy. Lubię atakować i grać wszędzie, od linii środkowej w stronę bramki - mówi. - Nie ma w Polsce takich piłkarzy. Pokażcie mi ich, to kupimy - mówił dziennikarzom Jóźwiak. Cabral w Velezie rzadko grał w pierwszym składzie, bo jak sam mówi, konkurencja była ogromna, a po mundialu U-20 w 2007 r. (Argentyna wygrała) męczyły go kontuzje.

Więcej o: