Legia w Gdyni nie zachwyciła, ale miała Necida i Jodłowca [OCENY]

Legia Warszawa wygrała 1:0 z Arką Gdynia w pierwszym meczu ekstraklasy w 2017 roku. Zobacz, jak oceniliśmy (w skali 1-6) piłkarzy Jacka Magiery za to spotkanie.
Arkadiusz Malarz - 4. Wiele pracy w Gdyni nie miał. Gospodarze nie umieli poważnie zagrozić bramce Legii, Malarz złapał raptem kilka lekkich uderzeń. Tak było aż do 92. minuty, kiedy doświadczony bramkarz znakomitą paradą uratował drużynie trzy punkty.

Artur Jędrzejczyk -4+ Już w pierwszym meczu po powrocie do Legii pokazał dlaczego będzie jej dużym wzmocnieniem. Jędrzejczyk był nie do przejścia, udzielał się w ofensywie, wraz z Pazdanem ustawiał kolegów w defensywie.

Michał Pazdan -4+ Bardzo pewny występ reprezentanta Polski. Pazdan podejmował bezpieczne decyzje, spokojnie radził sobie w pojedynkach i rozegraniu piłki.

Maciej Dąbrowski -3 Bardzo nerwowy, przeciętny występ stopera Legii. Dąbrowski, w przeciwieństwie do Pazdana, pomylił się kilka razy, choć trzeba przyznać, że po przerwie zaliczył kilka niezłych wybić.

Adam Hlousek -4+ Bardzo aktywny na lewej stronie. Czech często włączał się do akcji ofensywnych, nie zapominał obowiązkach w defensywie, do której wracał i pewnie wygrywał pojedynki.

Tomasz Jodłowiec -4+. Początek meczu w jego wykonaniu był bardzo słaby - Jodłowiec podawał niedokładnie, tracił piłki. Pomocnik Legii rozkręcał się jednak z każdą minutą, czego najlepszym podsumowaniem był gol, którego strzelił jeszcze przed przerwą.

Michał Kopczyński -4. Solidny w odbiorze, spokojny i pewny w rozegraniu. Kopczyński dał sygnał, że jego dobra dyspozycja z jesieni nie była przypadkiem.

Miroslav Radović -3+ Bardzo aktywny, często pokazywał się do gry, ale albo brakowało mu dokładności, albo zrozumienia z partnerami.

Vadis Odjidja-Ofoe -3. Momentami można było zastanawiać się czy aby na pewno to ten sam piłkarz, który zachwycał jesienią. Meczu z Arką, Vadis na pewno nie zaliczydo udanych - był wolny, niedokładny, choć ambicji odmówić mu nie można.

Waleri Kazaiszwili - 4+. Chyba najlepszy występ Gruzina w barwach Legii. Aktywny z przodu, napędzał ataki mistrzów Polski, a przy okazji bardzo przydatny w obronie, gdzie wspomagał Hlouska i asekurował dziury w środku.

Tomas Necid - 3+. Występ poprawny, obiecujący. Czech na powitanie z ekstraklasą zaliczył asystę przy golu Jodłowca. Poza tym do gry wiele nie wniósł. Necid nie miał dobrej okazji do strzelenia gola, często cofał się po piłkę, widać było jeszcze brak zrozumienia z kolegami z zespołu.

Guilherme, Kasper Hamalainen - grali za krótko, by ich ocenić.

Zimowe transfery ekstraklasy. Legia królem polowania, Wisła też? Lider nie szalał