Sport.pl

UEFA stawia zarzuty Legii. Mecz z Realem przy pustych trybunach?

Zachowania rasistowskie, użycie pirotechniki, rzucanie przedmiotów na murawę, niedostateczna organizacja, zablokowane przejścia, zamieszki na trybunach - to zarzuty, jakie UEFA postawiła Legii po środowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund.
W środę mistrzowie Polski przegrali z Borussią Dortmund 0:6 w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Oprócz tej na boisku warszawiacy ponieśli także porażkę organizacyjną. W pierwszej połowie spotkania zamaskowani chuligani starali się wedrzeć do sektora zajmowanego przez kibiców z Dortmundu. Do starcia między grupami nie doszło tylko dzięki interwencji policji i ochrony, które użyły gazu.

Największym problemem Legii będą jednak nie zamieszki na trybunach, ale zarzut o rasistowskie zachowania z artykułu 14. kodeksu dyscyplinarnego UEFA. Klub jeszcze w środę późnym wieczorem stanowczo odciął się od okrzyków: "Jude, Jude, BVB!". W komunikacie na stronie wyjaśniał, że kibice obrażali Borussię, ale krzyczeli "Nutte!", a nie "Jude!". "Nutte" znaczy "dziwka". I faktycznie, w internecie można znaleźć sporo filmów, na których słychać zorganizowane wznoszenie tych haseł. Ale znajdziemy też pojedyncze, na których mniejsze grupki krzyczą: "Jude!".

Za to niezrozumienie Legia słono zapłaci, jeśli obecni na meczu przedstawiciele UEFA słyszeli okrzyk "Jude!". "Nutte" jest obelgą, ale europejska federacja walczy głównie z przejawami dyskryminacji rasowej, czyli między innymi z okrzykami "Jude!". Istnieje więc realne zagrożenie, że warszawiacy mecz z Realem Madryt (2.11) rozegrają przy pustych trybunach. W 2013 r. UEFA zamknęła stadion rzymskiemu Lazio za skandowanie "Jude Tottenham" i transparent "Wolna Palestyna".

W czwartek na Twitterze FARE, organizacja antyrasistowska współpracująca z UEFA, doniosła federacji o antysemickich incydentach. To właśnie organizacja FARE złożyła raport, w którym doniosła o rasistowskich okrzykach na stadionie. Nie znalazły się one natomiast w oficjalnym raporcie delegata UEFA po meczu. Taki informacje przekazał w popołudniowym oświadczeniu dyrektor do spraw komunikacji Legii Seweryn Dmowski.

Seweryn Dmowski: Delegat UEFA nie zgłosił zachowań rasistowskich. Postępowanie wszczęte na podstawie raportu FARE

UEFA oskarżyła Legię również o odpalenie pirotechniki, rzucanie przedmiotów na murawę, niedostateczną organizację i zablokowane przejścia. Za to warszawiakom grozi jednak co najwyżej kara pieniężna. UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body zajmie się tą sprawą w środę 28 września. Wtedy też powinniśmy poznać karę, jaka spadnie na stołeczny klub.

Co pisaliśmy o zamieszkach przy Łazienkowskiej?

Kibole znowu trzęsą Legią

Legia tłumaczy się z zadymy: "To nie są nasi kibice. Wystawili Legię na wstyd"

Czy UEFA zamknie stadion Legii Warszawa?

Co grozi Legii po awanturach w Lidze Mistrzów.

Więcej o:
Komentarze (196)
UEFA stawia zarzuty Legii. Mecz z Realem przy pustych trybunach?
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 11 razy 7

  Drodzy kibice Legii ( bo wierzę, że tacy też istnieją ) tak przez grupkę bydła zostaniecie zmuszeni obejrzeć mecz w telewizji.

  Warto pochylać głowę i iść na układy z bydłem, które twierdzi że ma L w sercu ale w mózgu nasrane? Tak się kończy kiedy kibola nazywa się kibicem a tatusiek z dzieckiem na trybunie jest obraźliwie nazywany "piknikiem". Teraz drodzy włodarze Legii na własnym portfelu i reputacji poczujecie, że za durne wybory trzeba płacić.

 • hannes_k

  Oceniono 6 razy 6

  No i jak tam legionowe bydło - zadowoleni z siebie jesteście ?
  Najważniejsze, że pisdent wam zawsze dziękuje i nobilituje waszą hołotę. Co tam jakaś UEFA. Otwórzcie sobie w ogóle ligę Drużyn Wyklętych i grajcie o figurkę Błasika i Kaczyńskich. To jest dopiero trofeum !

 • mirek76pl

  Oceniono 8 razy 6

  Swoja droga ciekawe, czy Minister Blaszczak juz wszczal postepowanie dyscyplinarne przeciwko policjantom, bioracych udzial w zatrzymaniu kibicow wykletych?

 • lol76

  Oceniono 8 razy 6

  Beznadziejni pilkarze, beznadziejny trener, stado dzikusow na trybunach... normalnie jak u ruskich...

 • krzydan

  Oceniono 6 razy 6

  To uczucie gdy czekasz na LM 21 lat i na mecz z Realem wychodzisz grać przy pustych trybunach :-):-):-):-):-):-):-):-)
  Wyklętym Kibicom Wyklętej Ległej gratuluję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A tak poza tym też Prezesowi Leś..... za sztamę z PRAWDZIWYMI POLAKAMI.
  Tak trzymać , chopie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • habib78

  Oceniono 7 razy 5

  UEFA też przeciw Dobrej Zmianie i Żołnierzą Wykletym?

 • maxgazeta.pl

  Oceniono 7 razy 5

  To, ze zamkna stadion to bardzo dobrze, niech lesnoduspki zobaczy jak sie koncza "uklady" z bandytami. Ale z drugiej strony jesli dla UEFY okrzyki "Jude" wznoszone przez kilku durniow, sa wiekszym problemem niz zamieszki, bojki, i uzywanie gazu to znaczy, ze im sie tam juz zupelnie sufit na glowe zawalil.

 • bezspokoju

  Oceniono 7 razy 5

  To bydło w kamieniołomach powinno zapier...lać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX