Sport.pl

Bogusław Leśnodorski: Z Czerczesowem mieliśmy odmienne wizje dalszego rozwoju całego klubu

Legia Warszawa oficjalnie ogłosiła zakończenie współpracy ze Stanisławem Czerczesowem. - Bardzo serdecznie dziękujemy za profesjonalną postawę oraz poprowadzenie Legii do dubletu na stulecie. Rozstajemy się w zgodzie i wzajemnym szacunku oraz życzymy naszym byłym trenerom powodzenia w dalszej karierze - mówi oficjalnej stronie klubu prezes Bogusław Leśnodorski.
Czerczesow trafił do Legii w październiku 2015 roku. Z warszawskim klubem zdobył mistrzostwo i Puchar Polski. Mimo że jego kontrakt pierwotnie ważny był do czerwca 2017 roku, to strony - podpisując go - ustaliły, że w maju może dojść do rozwiązania go za porozumieniem stron. I z tej opcji warszawianie skorzystali, chociaż jeszcze po sezonie klub prowadził rozmowy z rosyjskim szkoleniowcem.

- Nie udało nam się osiągnąć porozumienia w kwestiach, które były kluczowe dla rozwoju Legii w nadchodzących latach. Gdy w październiku 2015 roku trener Czerczesow przychodził do nas, postawiliśmy przed nim konkretne zadania, z których najważniejszym było wywalczenie mistrzostwa Polski. Już wówczas zawarliśmy jednak dżentelmeńskie porozumienie, że po sezonie niezależnie od wyniku sportowego usiądziemy i porozmawiamy o wszystkim, co udało się osiągnąć oraz o tym co i w jaki sposób możemy osiągnąć w przyszłości. Trener Czerczesow i jego ekipa wykonali ogromną pracę z pierwszą drużyną, za co jesteśmy wszyscy bardzo wdzięczni. Dziś podaliśmy sobie ręce i życzyliśmy wzajemnie powodzenia - powiedział serwisowi Legia.com dyrektor sportowy klubu Michał Żewłakow.

- Niemal rok temu mówiłem, że trener Czerczesow i my mamy wspólną wizję rozwoju drużyny i była to prawda - przypomina prezes Leśnodorski. Mistrzostwo na stulecie Legii było absolutnym priorytetem, a trener i jego współpracownicy gwarantowali przemianę pierwszej drużyny, dzięki której sięgnęliśmy po tytuł. Jednak jeśli chodzi o plany dalszego rozwoju całego klubu, a nie tylko pierwszego zespołu, z czasem okazało się, że mamy odmienne wizje, co jest w profesjonalnym futbolu rzeczą normalną. Rozstajemy się zatem w zgodzie i wzajemnym szacunku oraz życzymy naszym byłym trenerom powodzenia w dalszej karierze. Warszawa nigdy nie zapomni ich profesjonalnego podejścia oraz poprowadzenia Legii do dubletu - dodał Leśnodorski.

Klub poinformował, że następcę Czerczesowa ogłosi w najbliższych dniach. Z naszych informacji wynika, że nowym trenerem Legii będzie 45-letni Albańczk Besnik Hasi.

Więcej o:
Komentarze (43)
Bogusław Leśnodorski: Z Czerczesowem mieliśmy odmienne wizje dalszego rozwoju całego klubu
Zaloguj się
 • aempatycznie

  Oceniono 10 razy 10

  Tłumacząc z leśnodorskiego na polski, Czerczesow nalegał na dwa, trzy duże transfery, zdając sobie sprawę, że bez tego w Europie Legia nie ma czego szukać. I tak od ilu już lat??

 • makvelithedon7

  Oceniono 8 razy 8

  Czerczesow chciał na skrzydło piłkarzy o renomie co najmniej Hlouska a Leśnodorski w zamian zaproponował mu Mazka z Ruchu, Sierpinę z Korony i Ryczkowskiego z "przedszkola". Pewne info.

 • w.gliniecki

  Oceniono 6 razy 6

  Besnik Hasi - trener bez specjalnych osiągnięć, wieloletni asystent trenera Jacobsa w Anderlechcie, który też słynny nie jest (trener, nie klub). Zobaczcie sobie zdjęcia Hasiego. Delikatnie mówiąc nie robi dobrego wrażenia.*** Patrząc na Legię z boku, odnoszę wrażenie, że dwumecz z Celtikiem i sławetna wpadka była swego rodzaju punktem zwrotnym w rozwoju sekcji piłkarskiej klubu, niepowetowaną stratą, straconą szansą na wybicie się ponad przeciętność polskiej ligi. Od tego czasu, moim zdaniem, Legia nie tylko nie zrobiła kroku do przodu, a cofnęła się. Trenerzy typu Hasi nie zmienią istniejącego stanu rzeczy.

 • vito3

  Oceniono 6 razy 6

  to jest po prostu Dziadowski klub i Tuskowi było obciach go prowadzić.albaniec to co innego też dziad to do dziadów będzie pasował.cały ten lesnodorski też wygląda jak albański Alfons z kosowa

 • Marcin Qna

  Oceniono 6 razy 6

  To jest tak jak w Tychach , jak Mandrysz kiedyś prowadził było ok , chciał zrobić rewolucję bo wiedział że to mało , to zarządcy w Tychach go wyrzucili i co ? Mandrysz poprowadził Termalice do extra klasy . My kibice wiemy i pamiętamy . Legia robi ten sam błąd prezesi chcą rządzić , to po co im trener ? Jak wiedzą najlepiej .Trener jest trenerem i jemy się drużynę powierza !!!!

 • malone01

  Oceniono 5 razy 5

  Trener Ulatowski jest już wolny.

 • el.commendante

  Oceniono 5 razy 5

  No to już zobaczyliśmy Legię w LM...
  Jak znam życie poszło oto że Czerczesow prosił o wzmocnienie drużyny na LM, a Legia jak zwykle ma plany wręcz odwrotne, czyli wyprzedaż najlepszych piłkarzy.

 • czyli.kon.karne

  Oceniono 4 razy 4

  gruby, z tobą nawet rus nie wyrabia... żenua :D

 • louisciffer

  Oceniono 3 razy 3

  Zatrudniając koleżkę Żewłakowa mogą jedynie pograć w Lidze Parafiadowej. A prezio dalej łeb w wiadrze z koksem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX