Sport.pl

Stanisław Czerczesow odejdzie z Legii? Rosjanin negocjuje z Lokomotiwem Moskwa

Prezes Lokomotiwu Moskwa Olga Smordskaja w sobotę spotkała się ze Stanisławem Czerczesowem. Strony nie osiągnęły porozumienia, ale negocjacje trwają - podaje Sportfakt.ru.
Nadal nie wiadomo, czy w nowym sezonie trenerem Legii Warszawa pozostanie Stanisław Czerczesow. Choć na Łazienkowskiej twierdzą, że 53-letni szkoleniowiec najprawdopodobniej dalej prowadzić będzie mistrzów Polski (przynajmniej przez kolejny rok), to w rosyjskich mediach spekulacji nie brakuje. A podsyca je sam Czerczesow. - Z Legią daliśmy sobie czas do 31 maja - mówi w rozmowie mówi z serwisem SportExpress.ru.

Najświeższa informacja jest taka, że Czerczesow jest głównym kandydatem do objęcia Lokomotiwu Moskwa (szóstej drużyny ligi rosyjskiej minionego sezonu). W sobotę obecny szkoleniowiec Legii miał spotkać się prezes moskiewskiego klubu Olgą Smordskają. Strony nie doszły do porozumienia, ale negocjacje trwają - podaje Sportfakt.ru.

O przyszłości 53-letniego szkoleniowca spekuluje się od kilku miesięcy. Z naszych informacji wynika, że agent Czerczesowa - jeszcze przed zdobyciem przez Legię mistrzostwa Polski - oferował jego usługi kilku rosyjskim klubom. Wśród kandydatów do jego zatrudnienia wymieniano m.in. Zenit Sankt Petersburg. Kilka dni temu rosyjskie media podawały, że trenerowi mistrzów Polski ofertę złożył Rubin Kazań.

- Pytacie mnie, czy odejdę z Legii, to ja was zapytam: kiedy Legia ostatni raz grała w Lidze Mistrzów? No właśnie, 20 lat temu - przeciwko mnie, jak byłem bramkarzem Spartaka. Teraz pora, by zagrała razem ze mną. Wtedy koło się zatoczy - mówił Czerczesow po wygranej 3:0 Pogonią, którą przypieczętował 11. tytuł w stuletniej historii Legii.

Rosjanin objął Legię w październiku 2015 roku. Z warszawskim klubem oprócz mistrzostwa zdobył też Puchar Polski.8 najlepszych cytatów Stanisława Czerczesowa. The best of![RANKING SPORT.PL]
Więcej o:
Komentarze (35)
Stanisław Czerczesow odejdzie z Legii? Rosjanin negocjuje z Lokomotiwem Moskwa
Zaloguj się
 • kamill2001

  Oceniono 6 razy 4

  Przyszedłem napisać że gazeta.pl osiągnęła brukowe dno, wszędzie ten news ma normalny tytuł, a tylko tutaj ma poziom brukowej sensacji. Brawo gazeta.pl.

 • the-voice-of-reason

  Oceniono 3 razy 3

  Pismactwo zapomniało dodać, że Czerczesow nie zaakceptował warunków funkcjonowania tego klubu z Moskwy. Zdrowy rozsądek podpowiada, że tych rzeczy się nie negocjuje. Poza tym to jest rosyjski średniak, który nie zagra w Europie w przyszłym sezonie.

 • 24jannormalny

  Oceniono 4 razy 2

  tym razem chodzi o zwykłe pieniędze,każdy chce mieć więcej.czerkesow widzi ze z legia do ligi mistrzow nie wejdzie,zaden polski zespół nie wejdzie.SZKODA.

 • ivergon

  Oceniono 1 raz 1

  Mogę zostać selekcjonerem (nie trenerem wypraszam sobie) Legii, umiem pomachać przy linii rękami, znam łacinę kuchenną, potrafię robić firmowe miny, mam donośny ryk, świetnie wyczuwam kto ma potencjał na zmianie w odpowiedniej chwili... i mam świetną prezencję w garniturach oraz aparycję.
  Może to być jakiś inny kluba ekstraklasy;]
  ps. oferty proszę na meila

 • karol_wald

  0

  Louis van Gaal jest wolny. Z takim trenerem byłaby szansa na LM.

 • tomszyn

  0

  żenujący poziom gazety...

 • the-voice-of-reason

  Oceniono 2 razy 0

  Można się spodziewać jeszcze dużo plotek od rosyjskich pismaków w tym temacie. Oni po prostu nie mogą pojąć, jak taki według nich byle klub z pogardzanego przez nich kraju może być stać na osiągnięcie dubletu z rosyjskim trenerem. Kompleksy rosyjskie wychodzą.

 • ukrytykrytyk90

  Oceniono 4 razy 0

  Zakładam że zostanie ponieważ, reprezentuje Starą szkołę trenerską i jest człowiekiem lojalnym tzn. Danego słowa nie zerwie. Chce awansować Warszwiaków do LM i będzie do tego dążył, jeżeli mu się to nie uda to zapewne będziemy mogli spodziewać się jego rezygnacji współpracy z Legią. On na kasę raczej nie poleci... ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX