Sport.pl

Tomasz Frankowski: Żyro powinien pasować do profilu Wolverhampton

- Swoimi występami w Wolves zrobiłem naszym rodakom antyreklamę, nie sądziłem, że po moim pobycie jakiś Polak tam zagra. Michał Żyro powinien pasować do tej drużyny - twierdzi Tomasz Frankowski w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym?.
Frankowski w barwach angielskiego klubu rozegrał 16 meczów. Nie zdobył żadnej bramki. - Moje występy były antyreklamą, ale Żyro jest jednak w zupełnie innej sytuacji. Przede wszystkim przechodzi jako zawodnik dużo młodszy. Poza tym to piłkarz lepiej zbudowany i szybszy ode mnie - przekonuje legenda Wisły Kraków i Jagiellonii Białystok.

- Powinien pasować do profilu Wilków. Wiem, co mówię, bo widziałem jeden z ostatnich meczów ligowych tej drużyny. Jak zwykle dużo walki i biegania. To w Championship podstawa - przekonuje w "Przeglądzie Sportowym".

Frankowski wspomina Wolverhampton bardzo dobrze. To według niego klub "świetnie zorganizowany, z doskonałą bazą treningową". - Życzę mu powodzenia. Oby po jego występach zmieniono tam zdanie o polskich piłkarzach - kończy.

Michał Żyro przebywa w Anglii, gdzie przechodzi testy medyczne po których najprawdopodobniej podpisze kontrakt z Wolverhampton. Legia na jego transferze zarobi około 350 tys. funtów.

Więcej o:
Komentarze (8)
Tomasz Frankowski: Żyro powinien pasować do profilu Wolverhampton
Zaloguj się
 • pjck

  Oceniono 10 razy 8

  Szacun Tomek. Kto tak potrafi? Nie skarży się, że go trener nie lubił, że nie wie co się stało...

 • maciek389

  Oceniono 7 razy 5

  Szacun Tomek. Chyba nawet trochę za dużo tej samokrytyki. Statystyki, statystykami, ale Oglądałem kilka spotkań Wolves z Twoim udziałem i prezentowałeś się z dobrej strony indywidualnie. Natomiast gra drużyny jako takiej to był jeden wielki chaos w owym czasie. Boję się natomiast, że Żyro tak na prawdę zrobi antyreklame, choć oczywiście życzę mu jak najlepiej.

 • ptakoryb

  Oceniono 4 razy 4

  Żyro jest większy od Franka, nie wiem czy szybszy, ale na pewno nie umie tak... grać w piłkę.

 • amero

  Oceniono 2 razy 2

  Świetna wypowiedź franka! Byłem cienki i tyle.. a nie polskie "trener się uwzial", "działacze oszukiwali" itd .. patrz Kosowski chocby

 • gomelsky66

  0

  Janas zniszczył Franka i to tyle na temat.

 • alieniak

  Oceniono 2 razy 0

  Franek lowca bramek.
  Ale co zarobil to jego. Przyda sie na pilkarska emeryture.
  najwazniejsze ze nie zaluje.
  Tak trzymac Franek!

 • gerwazy.waligora

  Oceniono 4 razy -2

  jedna jaskolka nie robi wiosny Tomku, w Wisle byles mega, angielska liga to poziom wybitnie wyzszy niz marna polska liga

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX