Juniorzy Legii odpadają z Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Porażka z FC Midtjylland

0:2 w pierwszym meczu, 1:3 w drugim. Juniorzy Legii Warszawa odpadli w II rundzie z Młodzieżowej Ligi Mistrzów po porażkach z FC Midtjylland.

Przed gwizdkiem sędziego Duńczycy byli w dobrym położeniu - pierwsze spotkanie wygrali u siebie 2:0. Po niespełna kwadransie rewanżowego meczu już w doskonałym. W 12. minucie Tomasz Skowron złamał linię spalonego i pozwolił gościom na akcję lewą stroną, chwilę później Radosława Majeckiego pokonał Gloire Rutkinaga. A młodzi legioniści, by awansować do kolejnej rundy potrzebowali aż czterech bramek.

Do przerwy nie potrafili jednak stworzyć choć jednej dobrej sytuacji, która dawałaby nadzieję, że uda się odrobić straty. W drugiej połowie nie było lepiej. W 57. minucie groźny strzał oddał Konrad Michalak, po nim próbował jeszcze Robert Bartczak, ale to goście strzelili drugiego gola. Po raz kolejny trafił Rutikanga. 18-letni pomocnik z Demokratycznej Rebuliki Kongo wykorzystał rzut karny, który sędzia przyznał Duńczykom po faulu Sebastiana Szymańskiego.

Legioniści dobrze nie otrząsnęli się po drugim ciosie, a rywal wyprowadził kolejny. Źle w polu karnym piłkę przyjął obrońca Arkadiusz Najemski, a wykorzystał to Mads Thychosen, który spokojnie strzelił obok próbującego ratować sytuację Radosława Majeckiego i było 0:3.

Honorową bramkę zespół Piotra Kobiereckiego zdobył w 71. minucie. Rzut karny pewnie wykorzystał Tomasz Nawotka, który chwilę wcześniej zmienił Adama Ryczkowskiego. Na więcej legionistów w rywalizacji z wyraźnie lepszymi Duńczykami nie było stać, a gospodarze mogli jeszcze podwyższyć wynik.

Legia była pierwszym polskim zespołem, który brał udział w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Przed rozpoczęciem obecnej edycji UEFA rozszerzyła rozgrywki z 32 do 64 drużyn i poprowadzi je dwutorowo. Podział zespołów w fazie grupowej pozostał bez zmian i jest dokładnie taki sam jak w "dorosłej" LM.

Nowością jest natomiast eliminacyjna faza pucharowa, do której zaproszonych zostało 32 młodzieżowych (do lat 19) mistrzów lub wicemistrzów europejskich krajów, w tym Legia, która w czerwcu - pokonując w finale Centralnej Ligi Juniorów Lecha Poznań - wywalczyła tytuł najlepszej drużyny z kraju.