Sport.pl

Kamil Grosicki: Za wszelką cenę chciałem odejść z Legii. Żałuję

PRZEGLĄD PRASY. - Za wszelką cenę pragnąłem odejść z Legii. Bardzo tego żałuję. Chciałem się odciąć, dostać więcej pieniędzy, by spłacić długi - mówi w wywiadzie z ?Przeglądem Sportowym? Kamil Grosicki.


Grosicki odszedł z Legii w lutym 2008 po rocznej przygodzie z klubem. W trakcie pobytu przy Łazienkowskiej zawodnik miał problemy z hazadrem. - Uważałem się za mądrzejszego od wszystkich. Kiedy podpisywałem kontrakt władze Legii proponowały mi, żeby jedno z rodziców zamieszkało ze mną. Wiedzieli, że jestem tykającą bombą. Ale ja się uparłem, że nie. Zresztą kiedy ojciec pojawił się na treningu, to ja wyszedłem drugim wyjściem. Mówiłem, że idę do kolegi, a skręcałem do kasyna - opowiada w "Przeglądzie Sportowym" piłkarz.

Klub wreszcie zdecydował się na wysłanie zawodnika na terapię do zamkniętego ośrodka. - Wyjeżdżając, płakałem. Koledzy szli na trening, a kierownik wiózł mnie na Mazury. Wszystkie emocje puszczały, czułem się fatalnie.

- Moją największą porażką jest to, że za wszelką cenę pragnąłem odejść z Legii. Bardzo tego żałuję. Chciałem się odciąć, dostać więcej pieniędzy, by spłacić długi. Pamiętam, jak dziś słowa trenera Jana Urbana, który zapewniał mnie, że w jego Legii zawsze będzie dla mnie miejsce. Kiedy chciałem jednak wrócić, to usłyszałem od Mirka Trzeciaka, że mogę trenować w rezerwach, że nie dostanę mieszkania, tylko internat.

Legia wypożyczyła Grosickiego do szwajcarskiego Sionu. W 2009 pomocnik przeszedł do Jagiellonii, gdzie odbudował się u Michała Probierza. Dziś jest zawodnikiem francuskiego Rennes i reprezentacji Polski.

Więcej o:
Komentarze (7)
Kamil Grosicki: Za wszelką cenę chciałem odejść z Legii. Żałuję
Zaloguj się
 • kaktus-2

  Oceniono 3 razy 3

  W przypadku Grosickiego nie chodziło o jego umiejętności ale o jego nałogi.
  Legia zrobiła wszystko żeby pomóc Kamilowi, więc zamiast się na nią obrażać powinien być wdzięczny. To że teraz chłopak gra w Rennes i jest ważnym ogniwem reprezentacji to zasługa między innymi tego że Legia w odpowiednim momencie potrafiła go kopnąć w zadek. Przejście do Jagielonii to dla niego też był super krok (Legia oddała go za półdarmo) bo po pierwsze miał możliwość grania i odbudowania formy oraz tego że w Białymstoku nie było tylu klubów nocnych i kasyn....
  Powodzenia chłopie i pamiętaj, że wbrew pozorom sporo zawdzięczasz Legii

 • alex.under

  Oceniono 1 raz 1

  "Grosicki przymierzany do gry w Legii. Prezes tajemniczo nie potwierdza ani nie zaprzecza." już za tydzień w Sport.pl i gazeta.pl.

 • runn-er

  0

  ,,w Białymstoku nie było tylu klubów nocnych i kasyn...." Ku przstrodze innych z Ł3 na Kruczą tylko 2300 metrów.

 • slimslider

  Oceniono 2 razy 0

  Nadal jednak, mimo że technicznie i wydolnościwo jest tam gdzie powinien być, jego gra często obnaża że nie wszystko ma poukładane pod deklem.
  Niestety, ale na TO lekarstwa nie ma...

 • crecy

  Oceniono 2 razy 0

  M. Trzeciak kolejny raz udowodnił, że potrafi dostrzec talent, powinien dostać zakaz stadionowy na Ł3

 • notremak

  0

  Fajnie, że się chłopak ogarnął! Jeszcze żeby zaczął grać lepiej w reprezentacji... Bo chyba umie?

 • datekada2

  Oceniono 2 razy -2

  "Kamil Grosicki: Za wszelką cenę chciałem odejść z Legii. Żałuję" A ja uważam, że Legia nie ma absolutnie czego żałować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX