Sport.pl

Młodzieżowa Liga Mistrzów. Trener Legii: Wolałbym zagrać z Gruzinami. Ryczkowski: A ja z Duńczykami

- Przez pierwsze pół godziny zostaliśmy w szatni - było dużo strat, niepewności, niedokładności. Na całe szczęście przeciwnik robił dużo szumu, ale nic poza tym - powiedział Adam Ryczkowski, 18-letni napastnik, który we wtorek pomógł juniorom Legii w wygranej z Liteksem Łowecz (3:1), a tym samym w awansie do II rundy UEFA Youth League, czyli tzw. Młodzieżowej Ligi Mistrzów.


Legia przed wtorkowym meczem z Liteksem, rozgrywanym w Nowym Dworze Mazowieckim, była w komfortowej sytuacji. A na pewno w lepszej niż jej rywal z Bułgarii, który w pierwszym meczu przegrał 1:2. W rewanżu też poległ, tym razem 1:3, ale na początku spotkania stworzył sobie kilka okazji, po których mógł odrobić straty z pierwszego meczu.

- To było naprawdę ciężkie spotkanie, szczególnie przez pierwsze 30 minut, w których celowo nie rzuciliśmy się na rywali. Chcieliśmy spokojnie rozgrywać piłkę, grać tzw. średnim pressingiem, ale nie do końca nam to wychodziło. Szwankowało przede wszystkim przejście z ataku do obrony - powiedział po meczu Piotr Kobierecki, trener juniorów Legii, który na mecz z Liteksem wziął trzech zawodników trenujących na stałe z pierwszą drużyną - Adama Ryczkowskiego, Rafała Makowskiego i Roberta Bartczaka.

- Przez pierwsze pół godziny meczu zostaliśmy w szatni - było dużo strat, niepewności, niedokładności. Na całe szczęście przeciwnik robił dużo szumu, ale nic poza tym - dodał Ryczkowski, który razem z Kobiereckim pojawił się na pomeczowej konferencji.

Legia po wyeliminowaniu Liteksu w drugiej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą pary FC Midtjylland (Dania) - Saburtalo (Gruzja). W pierwszym meczu Duńczycy wygrali u siebie 3:1, rewanż odbędzie się w środę w Tbilisi.

- Nie przyglądaliśmy się jeszcze żadnej z tych drużyn. Spokojnie czekamy na ich rewanż. Szczerze mówiąc, to wolałbym zagrać z Gruzinami, ale pewnie będą to Duńczycy - powiedział Kobierecki. - A ja wolałbym jednak Duńczyków, bo zakładam, że to drużyna lepsza technicznie, grająca piłką, z którą łatwiej byłoby nam zaprezentować swoje umiejętności - stwierdził Ryczkowski.

Mecze drugiej rundy Młodzieżowej Ligi Mistrzów zaplanowano na 4 i 25 listopada.

Więcej o:
Skomentuj:
Młodzieżowa Liga Mistrzów. Trener Legii: Wolałbym zagrać z Gruzinami. Ryczkowski: A ja z Duńczykami
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX