Sport.pl

Prasa po przerwanym meczu w Tiranie: Skandal, chuligaństwo, prymitywizm

?Skandal? - to najczęściej powtarzane słowo we wszystkich piątkowych mediach po przerwanym meczu trzeciej rundy el. Ligi Europejskiej. Tak prasa komentowała wydarzenia meczu Kukesi - Legia.


"Przegląd Sportowy": Skandal w Albanii

- Sędziowie zaprosili kapitanów i trenerów obu drużyn, a działacze zastanawiali się, co dalej. W tym momencie pozostali siedzieli w szatniach i czekali na rozwój sytuacji. Po konsultacjach zdecydowano się na to najrozsądniejsze wyjście i zakomunikowano, że spotkanie nie zostanie dokończone. Wywołało to agresywną reakcję gospodarzy, pod szatniami dochodziło do przepychanek. Działacze z Albanii jeszcze pół godziny po podjęciu decyzji przekonywali, że teraz jest już bezpiecznie i można kontynuować spotkanie. Chamstwo i prymitywizm albańskich kibiców, którzy trafili kamieniem w Ondreja Dudę tylko przyspieszył nieuniknione - awans Legii do IV rundy eliminacji Ligi Europy. Niemal pewne jest, że w sierpniu zagra o trzeci z rzędu awans do grupy tych rozgrywek - pisze "Przegląd Sportowy ".

"Polska the Times": Walkower dla Legii?

- Obie drużyny dyskutowały przy ławkach kilka minut. Wszystko starał się kontrolować delegat UEFA. Po kilku minutach zespoły spakowały się i zeszły do szatni. Wstępna decyzja: mecz przerwany. Dalsze rozmowy toczyły się w gabinecie arbitrów. Delegat, sędziowie, trenerzy obu drużyn i ich kapitanowie rozmawiali, co dalej. W końcu przedstawiciel europejskiej federacji piłkarskiej ogłosił koniec spotkania. Do 52. min Legia prowadziła 2:1. Prawdopodobnie wynik zostanie jednak zweryfikowany przez UEFA na walkower 3:0 dla wicemistrzów Polski. Oficjalna decyzja nie została jeszcze ogłoszona. Być może poznamy ją w piątek. Już bez obaw przed albańskimi pseudokibicami. W czwartek wieczorem ich reakcji bał się delegat UEFA. Namawiany przez albańskich dziennikarzy, by zmienił decyzję i zarządził dokończenie meczu, stwierdził, że jego obowiązkiem jest m.in. dbanie o bezpieczeństwo obu drużyn i kibiców. A sam czuje się zagrożony - pisze "Polska the Times ".

"Super Express": Chuligani z Albanii zaatakowali Dudę

- W Tiranie było gorąco już przed meczem. Kibice FK Kukesi zapowiadali, że piłkarze Legii poczują się jak w piekle z powodu bardzo gorącej atmosfery. Później na trybunach zawisł skandaliczny transparent o treści: "Koniec meczu będzie końcem twojego życia. Nie jestem Słowianinem, jestem Albańczykiem". W drugiej połowie sytuacja się powtórzyła. Po golu na 2:1 dla Legii piłkarze gości pobiegli się cieszyć do linii bocznej. W pewnym momencie na murawę upadł Ondrej Duda, a Michał Kucharczyk i Guilherme popędzili do sędziego pokazując mu kamień, który trafił w głowę słowackiego rozgrywającego wicemistrzów Polski. Po tym incydencie na boisko wjechała karetka, a sędzia i delegat UEFA wraz z trenerami i kapitanami obu drużyn udał się do szatni, by przeanalizować całe zdarzenie - pisze "Super Express ".

Rzeczpospolita: Skandal w Tiranie. Będzie walkower

- Dzicz, bandyctwo, kompletne zezwierzęcenie. Miał być efektowny futbol i walka o Ligę Europy, a wygrali albańscy kibice wyposażeni w mięśnie, ale pozbawieni mózgów. Tuż po golu na 2:1 dla Legii, strzelonym przez Jakuba Rzeźniczaka, w stronę cieszących się Legionistów poleciały różne przedmioty, w tym kamienie i zapalniczki. W głowę trafiony został Ondrej Duda, który padł na murawę. Sędzia przerwał mecz, a po konsultacjach z policją i przedstawicielami obu zespołów go zakończył. Prawdopodobnie Kukesi zostanie ukarane walkowerem, a wielce prawdopodobny jest scenariusz, że albański klub zostanie w ogóle wyrzucony z pucharów i rewanżu w Warszawie nie będzie. Gorąco było na trybunach już wcześniej. W przerwie policja albańska rozdzielała próbujących walczyć między sobą fanów Kukesi i Legii. Na początku meczu kibice Kukesi zaprezentowali flagę z napisem po angielsku "Koniec meczu, będzie końcem twojego życia. Nie jestem Słowianinem, jestem Albańczykiem" - pisze "Rzeczpospolita ".

"Fakt": Bandyta mógł zabić Dudę

- Sensacyjne zakończenie spotkania 3. rundy eliminacji do Ligi Europy między FK Kukesi a Legią Warszawa w Albanii. Legioniści w drugiej połowie meczu prowadzili 2:1. Drugiego gola strzelił Jakub Rzeźniczak, a warszawscy piłkarze cieszyli się ze zdobycia bramki z przyjezdnymi polskimi kibicami. Wtedy w stronę naszych piłkarzy z trybuny zajmowanej przez albańskich kibiców poleciały jakieś przedmioty. W głowę dostał Ondrej Duda. Słowak runął na ziemię i długo się nie podnosił. Okazało się, że Duda dostał w głowę kamieniem! Piłkarz został zniesiony z boiska, a sanitariusze poprosili nawet o to, żeby po Słowaka podjechała karetka. Sędzia ze względu na niebezpieczną, zagrażająca zdrowiu i życiu piłkarzy sytuację postanowił przerwać spotkanie. Albańscy kibice grozili Legionistom już przed meczem - pisze "Fakt ".

Zdjęcie Atech Pulsometr Speed Master Zdjęcie Insportline Pulsometr SportTester Diverz Zdjęcie SIGMA Pulsometr RC Move
Atech Pulsometr Speed Master Insportline Pulsometr Sport... SIGMA Pulsometr RC Move
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (55)
Prasa po przerwanym meczu w Tiranie: Skandal, chuligaństwo, prymitywizm
Zaloguj się
 • tomki_boy

  Oceniono 125 razy 87

  Pamiętacie nóż w głowie Dino Baggio na meczu Wisełki lata temu? Niefajnie to wygląda z drugiej strony, komentarze we włoskiej prasie brzmiały wtedy wypisz wymaluj jak w naszej obecnie...I co? Minęło 15 lat, zorganizowaliśmy ME, na stadionach bywa fajnie. Można

 • ergosumek

  Oceniono 112 razy 86

  Albanii brakuje do cywilizacji tak lekko licząc ze 100 lat.
  Ten mecz powinien być przerwany już wcześniej, kamienie, butelki z wodą, to dzicz, organizacja meczu żadna, przedpotopowy wóz telewizyjny wystartował dopiero po przerwie, paru policjantów na krzyż między sektorami, a pod trybunami żadnego.
  Mam nadzieję, że UEFA wykluczy ich na kilka lat, albo niech grają bez publiczności.

 • block-buster

  Oceniono 131 razy 65

  Znam Albanie.To kompletna dzicz.Panstwo,w ktorym co drugi to zlodziej i bandyta.Totalny syfilis,jak w Kosowie,ktore ukradli Serbii.

 • hrast

  Oceniono 49 razy 41

  To nie ich wina, że nie są Słowianami. Nie jest łatwo to znieść.

 • david321

  Oceniono 63 razy 39

  Jeśli dojdzie do spotkania w Warszawie, to będzie gulasz Albański na 100% ;)

 • evanduril

  Oceniono 39 razy 23

  Kibice zbyt dosłownie potraktowali "Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem"...

 • billyboy1943

  Oceniono 31 razy 23

  to był albański kuzyn Miśka!!-pamiętacie ?????

 • horacy29

  Oceniono 24 razy 20

  A ja jestem ciekawy komentarzy Albańskiej prasy... Czy podobnie patrzą na sytuację czy może zacznie się jakieś szukanie wytłumaczeń, prowokacji - to by był prawdziwy papierek lakmusowy poziomu Europy i cywilizacji w tym kraju...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX