Ursus zdobywcą okręgowego Pucharu Polski. "Traktorki" pokonały w finale rezerwy Legii

Konrad Ferszter
26.05.2015 , aktualizacja: 26.05.2015 20:36
A A A

KUBA ATYS

Piłkarze Ursusa Warszawa zdobyli Okręgowy Puchar Polski. We wtorkowym finale zawodnicy Ariela Jakubowskiego pokonali po dogrywce rezerwy Legii 1:0. Gola na wagę trofeum strzelił Jakub Kabala.

Mecz rozegrany na stadionie w Ursusie nie stał na wysokim poziomie. Sytuacje bramkowe, które finaliści stworzyli przez 90 minut rywalizacji, policzyć by można na palcach jednej ręki.

Najciekawsze akcje oba zespoły rozegrały w drugiej połowie. Najpierw groźnie uderzał napastnik gospodarzy Jewhen Radionow, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Dawida Lelenia. W końcówce spotkania gorąco było pod drugim polem karnym. Z rzutu wolnego precyzyjnie strzelał Arkadiusz Górka, ale skuteczną interwencją popisał się Dominik Pusek.

Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w dogrywce. W 105. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Przemysław Sztybrych. Do niepewnie odbitej przez Lelenia piłki dopadł Jakub Kabala i zapewnił Ursusowi drugą wygraną w Okręgowym Pucharze Polski w trzech ostatnich sezonach.

Przed dwoma laty "Traktorki" pokonały w finale 3:0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki, a ich przygoda z PP na szczeblu krajowym trwała aż do 1/16 finału, gdzie lepszy okazał się Widzew Łódź. Przed rokiem piłkarze Jakubowskiego także dotarli do finału Okręgowego PP, ale ulegli w nim Sparcie Jazgarzew 0:1.

Zwycięstwo Ursusa oznacza, że "Traktorki" zagrają w Pucharze Polski na szczeblu krajowym. Stołeczna drużyna rywalizację rozpocznie od pierwszej rundy wstępnej. Losowanie odbędzie się pod koniec czerwca w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Już w tej rundzie piłkarze Jakubowskiego mogą trafić na drużyny na co dzień występujące w pierwszej lidze. Zespoły z ekstraklasy dołączą do rozgrywek w późniejszym terminie.

Przed meczem uczczono pamięć śp. Krzysztofa Nowaka. We wtorek minęła 10. rocznica śmierci wychowanka Ursusa i byłego piłkarza Legii. Zawodnicy obu drużyn wyszli na to spotkanie w pamiątkowych koszulkach, finał poprzedziła minuta ciszy.