Sport.pl

Marcin Mięciel: Decyzja o podyktowaniu karnego dla Legii była słuszna

PRZEGLĄD PRASY. - Najlepszym pomysłem byłaby zmiana przepisów. Na przykład za jakiekolwiek zagranie ręką w polu karnym jest odgwizdywany rzut karny i koniec - mówi były piłkarz Legii w rozmowie z ?Polską?.


Nie milkną echa kontrowersyjnej decyzji sędziego Gila, który w końcówce meczu z Jagiellonią podyktował dla Legii rzut karny. Ostatecznie po bramce Orlando Sa mistrzowie Polski wygrali 1:0.

- Obecnie piłkarze pamiętają, by we własnym polu karnym trzymać ręce za sobą - mówi były piłkarz Legii Marcin Mięciel w rozmowie z "Polską". I kontynuuje: - Natomiast Giorgi Popchadze miał jedną rękę wysuniętą, dośrodkowanie było z kilku metrów. Piłka leciała w stronę bramki. Na pewno była to trudna w ocenie decyzja, ale w mojej opinii słuszna. Najlepszym pomysłem byłaby zmiana przepisów. Na przykład za jakiekolwiek zagranie ręką w polu karnym jest odgwizdywany rzut karny i koniec. Inaczej każdy będzie oceniał takie sytuacje w swoją stronę.

Kilka minut wcześniej w polu karnym gospodarzy upadł Przemysław Frankowski. - Jestem kibicem Legii, ale patrzę obiektywnie. Moim zdaniem faulu Bereszyńskiego na Frankowskim nie było - ocenia Mięciel. I dodaje: - Legionista lekko go trącił, ale to nie spowodowało upadku zawodnika. Takie kopnięcia zdarzają się w co drugiej akcji.

Wiosną obrońcy tytułu dobre mecze przeplatają bardzo słabymi, niedługo po zdobyciu Pucharu Polski stracili pozycję lidera na rzecz Lecha Poznań. - Z Jagiellonią Legia zrobiła minimalnie lepsze wrażenie niż w kilku poprzednich meczach. Wciąż jednak jest bez formy i nieskuteczna. W tym momencie, gdy toczy się ostateczna gra o mistrzostwo, musi wykorzystywać sytuacje, jakie ma. Ale i tak - bo patrzę pod kątem europejskich pucharów - to, co gra, to za mało, by zaistnieć w Lidze Mistrzów czy Europy. Potrzebne są transfery i zwyżka formy - ocenia był napastnik reprezentacji Polski.

Już w sobotę mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z Pogonią. Muszą wygrać, by wciąż liczyć się w walce o tytuł. Jesienią w Szczecinie gospodarze wygrali 2:1. - Faworyt jest jeden - Legia. Tyle że trudno jej się gra przeciwko słabszym zespołom. Stawiam na legionistów, ale muszą wspiąć się na wyżyny, żeby wygrać. Tym bardziej że sam ich przyjazd daje gospodarzom kopa. Nie oszukujmy się, tak jest i było od zawsze. Na Legię sprężają się wszyscy, choćby nie wiem, jak byli słabi czy bez formy. Śląsk w niedzielę walczył na 200 proc., a pojechał w środę do Poznania i łatwo przegrał z Lechem - kończy Mięciel.

Czy sędzia wypaczył wynik meczu Legii z Jagiellonią?
Więcej o:
Komentarze (9)
Marcin Mięciel: Decyzja o podyktowaniu karnego dla Legii była słuszna
Zaloguj się
 • noriakikassai

  Oceniono 8 razy 4

  @kiczkis
  Bo zazwyczaj jest tak ze ci mądrzejsi nie dra się w pierwszym momencie tylko czekają aż się ekspresywni wyeksploatują z wrzasku i dopiero spokojnie tłumaczą.

  Tacy jak ty należą do tej pierwszej grupy dlatego darłeś się wczoraj "aj waj" zamiast spokojnie przeczytać przepisy gdzie jest wyraźnie napisane co to jest "naturalne ułożenie rąk" i za co w takich sytuacjach należy się rzut karny a za co nie.

  Było o tym wczoraj już w innych komentarzach, wiec jak skończysz się wydzierać i pomstować to na spokojnie przeczytaj str.6 pkt "Zagranie piłki ręką" z dokumentu poniżej.

  pzpn.pl/public/system/files/site_content/941/1003-Konkluzje%20KS%20PZPN.pdf

  tutaj w ogóle nie ma o co się spierać tak ewidentny jest to przypadek.

 • absolutebeginners

  Oceniono 10 razy 2

  spytajcie jeszcze Hadaja, .... pełen obiektywizm ...........

 • xbozena

  Oceniono 1 raz 1

  Boże Mięciel...nikt już o chłopie nie pamięta..to tak jakby zapytali kibica legii..był karny?odpowiedz prosta..Był!!

 • zapiekana3

  Oceniono 19 razy 1

  No to już 16 osoba, która sądzi, że to nie był celowy błąd sędziego.
  11 piłkarzy, trener, 3 sędziów z tego spotkania i Mlęciel !

 • mali_87

  Oceniono 27 razy 1

  Przychodzi kibic do sklepu:
  - Dzień dobry chciałbym kupić koszulkę Legii.
  - Piłkarską czy sędziowską?

 • kiczkis

  Oceniono 10 razy -2

  Marcin Mięciel: Decyzja o podyktowaniu karnego dla Legii była słuszna
  =========================================

  Już zaczęło się "odwracanie".. Już do prania mózgów zaczynają się włączać kolejne NAJMIMORDY bez odrobiny honoru i UCZCIWOŚCI - zarówno wynajęci pismacy jak i ich ześwinieni "rozmówcy"..

  Czekamy na kolejnych "odwracaczy"..
  - Na "Obużonom licealistke ze Swarzendza".. - Na "polskom pielengniarke" protestującą przeciw pisowi szkalującemu polskich uczciwych sędziów..
  - Na "Rolnika spod Mławy" grzmiącego przeciwko katolickiemu motłochowi i średniowiecznej ciemnocie próbującej podważać "mondre" i prawdziwe decyzje panów "sendziów" - i podważających słuszne opinie "11 piłkarzy, trenera, 3 sędziów z tego spotkania i niejakiego Mięciela"..

  No i czekamy na kolejnych "Mięcieli"..

  - Ale to tak jak z "BUL"em.. Możecie sobie zaśpiewać wy - LEGIJNE najmimordy - różne "Piotrusie Nowiccy": - "Nie pomoże już nic"..
  - Żadne kłamstwa, mataczenia, podłości, podkładanie świni i Mięcielów" - ani zaklinanie rzeczywistości..
  Pranie mózgów "odwracaczu" Nowicki też już nie pomaga.. To są znane i zgrane "PełOwskie metody - ale już NIESKUTECZNE..

  - "NIE POMOŻE już NIC" - towarzyszu Nowicki

 • paqero

  Oceniono 18 razy -2

  MIęciel - jesteś tak obiektywny, że byłbyś idealnym kandydatem na sędziego wszystkich meczów Legii, przynajmniej nie było by problemów i dyskusji przy doborze skłądu sędziowskiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX