Sport.pl

Internauci o decyzji Miroslava Radovicia: "Normalny kibic tego nie zrozumie", "Dla mnie jesteś legendą"

"Rado robi to, co powinien. Troszczy się przyszłość swoją i rodziny" - piszą jedni kibice w komentarzach na Legia.sport.pl. Inni zarzucają Serbowi, że "poleciał na łatwy hajs".


Transfer Miroslava Radovicia do drugoligowego chińskiego klubu Hebei China Fortune jest przesądzony. Odejście jednej z największych gwiazd klubu ostatnich lat podzieliło kibiców Legii. Jedni zarzucają mu zostawienie klubu w ważnym momencie dla ogromnych pieniędzy chińskiego miliardera, inni przyznają mu prawo do wyboru takiej opcji po tym, co już zrobił przy Łazienkowskiej.

"Powodzenia RADO! Podobno zarobisz tam 10 mln zł za rok gry. I dobrze. Prawdziwi fani Legii nie zapomną twojej gry. A za dwa czy trzy lata wracaj. I nie słuchaj żadnego zazdrośnika. (...) Legia też zostanie z pieniędzmi, za które może kupić naprawdę dobrego zawodnika albo ostro zainwestować w akademię" - pisze w komentarzu użytkownik o nicku t0tylk0ja.

"Teraz włącz wyobraźnię. Jesteś w swojej pracy. Zarabiasz za to, co robisz, kasę. Przylatuje wróbelek i ćwierka, że za to samo na końcu świata zarobisz 10 razy tyle. W domu żona i trójka dzieci, a Ty wiesz, że swoją pracę będziesz mógł wykonywać tylko przez kilka lat. Co robisz? Rado, szacun za wszystko, niech Ci się wiedzie. Do zobaczenia w Warszawie" - ocenia adamyauch.

"Dzięki, Rado, za wszystko. To były wspaniałe lata. Dla mnie jesteś legendą" - wyznaje menago1916.

"Rado zrobił swoje - teraz inni niech pokażą, że zasługują na miejsce po nim. Każdy trzeźwo podchodzący do życia człowiek niezależnie od wykonywanej pracy zrobiłby to samo. Dzięki za wszystko i powodzenia" - pisze ogorinho0913.

"Rado robi to, co powinien. Troszczy się przyszłość swoją i rodziny. Pamiętacie, jak klub potraktował Lubo? A co by było, jakby Rado złapał ciężką kontuzję i pauzował pół roku? Jaki kontrakt by z nim potem podpisała Legia? Sportowiec ma przerąbane, jego kariera może się skończyć w każdej chwili i póki jest na fali, ma obowiązek z tego korzystać. Cele sportowe są super, ale w jego wieku musi myśleć o tym, co potem" - twierdzi thegosc.

Z kolei internauta o nicku gmk38 pisze: "Normalny kibic właśnie tego nie rozumie! Kto mówił, że tu chce zostać do końca swego życia i kocha klub! To jak możesz zostawić swój klub przed tak ważną batalią!!".

"No faktycznie strasznie trudna decyzja, polecieć na łatwy hajs, nie mając za grosz ambicji. Przestań się kompromitować, leć zarabiać, przecież to tylko sport" - twierdzi użytkownik scierplaminoga.

"Aha. Czyli to, że Radovic mówi, że kocha Legię i kasa go nie interesuje, to nieprawda. To po co tak mówił???" - żali się patrykos11.99

"To kiedy, Rado, wrócisz, w Roku Tygrysa czy Szczura... Ten temat przyjmuję z mieszanymi uczuciami; z jednej strony jestem wściekły, z drugiej życzę Ci powodzenia... samo życie" - pisze waldits.Decyzja Miroslava Radovicia o odejściu z Legii do Hebei jest...
Więcej o:
Komentarze (38)
Internauci o decyzji Miroslava Radovicia: "Normalny kibic tego nie zrozumie", "Dla mnie jesteś legendą"
Zaloguj się
 • parampam2

  Oceniono 57 razy 49

  Koleś ma 30 lat - legia niech się cieszy że tyle kasy dostanie za niego - a jemu należy życzyć powodzenia bo był bardzo dobrym zawodnikiem stołecznego klubu.

 • mizdrzh

  Oceniono 69 razy 45

  Jak najbardziej rozumiem Rado. Kontrakt i szansa życia, są rzeczy ważne i ważniejsze. To jest praca i każdy normalny pójdzie tam gdzie dadzą mu więcej. Będzie go brakowało w polskiej lidze bo jest chyba najlepszym obcokrajowcem od dobrych kilku lat, zawsze w pełni zaangażowany i nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu. Powodzenia!

 • tomtg123

  Oceniono 49 razy 35

  A kim jest jakikolwiek internauta, żeby mówić panu Radoviciowi jaką on ma podjąć decyzję w sprawie SWOJEJ przyszłośći, SWOJEJ pracy i SWOICH pieniędzy ?
  Czy pan Radović może wymagać od internaty Iksińskiego żeby Iksiński zatrudnił się w firmie X, albo poszedł na studia na kierunek Y ?
  Raczej nie. ;) I na tej samej zasadzie nic internaucie Iksińskiemu od decyzji Radovicia, jakakolwiek by ta decyzja nie była.
  To po prostu sprawa Radovicia, nic nikomu do tego.

 • lw73

  Oceniono 30 razy 22

  Dzieki za te wszystkie lata i powodzenia. Mam nadzieje że Masłowski z Dudą dadzą radę

 • skiba17

  Oceniono 23 razy 21

  Tak gwoli odrobiny prawdy. Jedyni, którzy wierzą w przywiązanie piłkarzy do barw klubowych i tym podobny bullshit to kibice. Piłkarz może być przywiązany do miejsca pracy, które już zna, trenera u którego ma już wyrobioną pozycję, działaczy, którzy są już przewidywalni i dlatego często nie odchodzi za byle ochłap do innego klubu. Ale to jego zawód i tak jak ja bym nie odszedł z mojej pracy za 20% więcej, bo ją lubię i znam, tak gdyby mi ktoś dał 300% więcej przez minimum 2 lata, to bym się nie wahał. I to właśnie zrobił Radovic. Czysty biznes.

 • cezar85

  Oceniono 32 razy 20

  "poleciał na łatwy hajs"

  bo gamonie, które to piszą, lecą tylko na trudny hajs

 • kornishon64

  Oceniono 17 razy 15

  Niektórzy chyba nie do końca rozumieją tę sytuację. Radović w normalnych okolicznościach raczej zostałby w Legii. Ale mówiąc o tym, nie spodziewał się, że dostanie aż taką ofertę. W Polsce osiągnął praktycznie wszystko. Miał do wyboru; kolejny sezon grania z "tuzami" Ekstraklasy, gdzie Legia mocno odstaje od reszty, wygrywanie po raz któryś tych samych trofeów, granie w podrzędnej LE, albo coś nowego, za gruby hajs. Byłby głupi gdyby nie skorzystał. Poza tym myślę, że pogra tam 1-2 sezony i wróci do Legii. W Warszawie ma rodzinę i wątpię by zaczynał wszystko od nowa w Chinach.

 • 1group

  Oceniono 11 razy 11

  Kibole są zbyt prymitywni by zrozumieć,że piłkarz to zawód.A zawodowiec pracuje tam,gdzie lepiej płacą.

 • ka-miller85

  Oceniono 13 razy 9

  W nawiązaniu do tytułu: Poleciał na łatwy hajs, czyli robi to co powinien! :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX