Sport.pl

Charytatywna wiosna Legii, czyli mistrzowie Polski walczą o kibiców

Nowa akcja Legii - jeśli na stadion przyjdzie 20 tys. osób, klub z każdego biletu odda złotówkę na cele charytatywne. Jeśli 25 tys. - dwa złote, jeśli 30 tys. - pięć złotych. ?Charytatywna Wiosna Legii Warszawa? rozpocznie się 1 marca od meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.


Legia walczy o frekwencję na stadionie - po likwidacji obowiązku posiadania kart kibica oraz wprowadzenia programu lojalnościowego "Legiony" dla jej posiadaczy klub z Łazienkowskiej chce zachęcić kibiców do przychodzenia na mecze poprzez deklarację wsparcia organizacji charytatywnych. Zasady są proste - im więcej osób przyjdzie na stadion, tym więcej pieniędzy przekaże organizacjom Legia.

Akcja rozciągnięta będzie na pięć spotkań i każdemu z nich przyporządkowana zostanie inna organizacja. Spotkaniu z Podbeskidziem patronować będzie UNICEF, czyli międzynarodowa organizacja ONZ działająca na rzecz dzieci. - Środki, które uda nam się zebrać z Legią, przeznaczone zostaną na program "Baw się i bądź bezpieczny". Będziemy identyfikować miejsca, w których dzieci czują się zagrożone. To mogą być np. niebezpieczne i źle oznakowane przejścia dla pieszych - mówi Marek Krupiński, dyrektor generalny polskiego oddziału UNICEF.

W akcję zaangażował się też Robert Korzeniowski, czterokrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich w chodzie, który od wielu lat wspiera inicjatywy UNICEFU. - Najprościej jest zamknąć dziecko w czterech ścianach, oddać mu w ręce urządzenie, za pomocą którego będzie w wirtualnym świecie, i pozornie sprawić, by było bezpieczne. Ale przecież nie o to chodzi w kształtowaniu rozwoju dziecka - mówi Korzeniowski.

I dodaje: - Ta akcja dla mnie ma dwutorowe oddziaływanie. Bardzo bym chciał, byśmy wspierali nie tylko to, by podwórko czy droga na podwórko były jak najbardziej bezpieczne, ale również sprawili, że na stadion będzie przychodzić więcej kibiców.

Kolejne cztery spotkania Legii na Łazienkowskiej wspomogą Muzeum Powstania Warszawskiego, które przeznaczy pieniądze dla powstańców (mecz z Wisłą Kraków), Powiślańską Fundację Społeczną, która zorganizuje turnusy wypoczynkowe dla najbiedniejszych dzieci z Powiśla (mecz z Piastem Gliwice), Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju oraz Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy "Pamięć i Przyszłość", które zagwarantują pomoc psychologiczną rodzinom i weteranom wracającym z Iraku i Afganistanu (mecz z Zawiszą Bydgoszcz), a także Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa, które od dawna zbiera pieniądze m.in. dla dzieci z domów dziecka, czy pomoc Polakom na Wschodzie (mecz z Pogonią Szczecin).

Więcej o:
Komentarze (6)
Charytatywna wiosna Legii, czyli mistrzowie Polski walczą o kibiców
Zaloguj się
 • kaktus-2

  Oceniono 8 razy 6

  o ile sama akcja jest jak najbardziej ok, to nie mam ochoty żeby choć złotówka z mojej kasy poszła na UNICEF.
  UNICEF to banda złodziei którzy na biedzie dzieci robią niezły biznes...
  proponuję spojrzeć na ich bilans.... 90% (DZIEWIĘĆDZIESIĄT PROCENT) ich budżetu idzie.... na KOSZTY ORGANIZACYJNE, a na pomoc dzieciakom wydają 10% (DZIESIĘĆ PROCENT)....

 • skreem

  Oceniono 3 razy 3

  Większy skutek jeśli chodzi o frekwencję pewnie by odnieśli wypuszczając na boisko, przed własną publicznością, pierwszy garnitur piłkarzy a nie drugi...

 • baku-azan

  Oceniono 2 razy 0

  Na ofiary stalinowskiego ustroju niech dadzą, ale trochę hojniej... W koncu kupony tylko odcinali, kiedy inni w tym czasie dogorywali. Aleee cii, to niepopularne myslenie, "zyjemy tu i teraz" przeciez, a kibice legii byli wowczas anty-ustrojowi, i tylko przychodzili klaskać do zdjęć dyktatora legionisci.com/zdjecia/historia_stadion1951_spartakiada_d.jpg

 • jurekmech

  Oceniono 2 razy 0

  czy mecz z ajaxem tez bedzie objety akcja? XD

 • ewa5.0

  Oceniono 25 razy -21

  Kto chciałby oglądać taką padakę,lepiej całą sumę przeznaczona na bilet od razu oddać na cele charytataywne!
  A tak na marginesie czy ktoś zauważył że po zdobytych bramkach przez Jagiellonię,na boisko leciały jakieś przedmioty,przy powtórkach pokazywano zbliżenia na których już tego nie było widać,myślę ,ze tym powinien zająć się PZPN!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX