Jak Arkadiusz Milik grał przeciwko Legii?

Ani jednego gola, ani jednej asysty. Remis, porażka, ale też zwycięstwo, którego rocznica przypada w dzień starcia Legii z Ajaksem - to dorobek Arkadiusza Milika w starciach z warszawską drużyną z czasów, gdy obecny napastnik Ajaksu grał w Górniku Zabrze. W czwartek o 21.05 mecz Ajax - Legia w 1/16 finału Ligi Europy. Relacja Z czuba i na żywo - na Sport.pl.

Milik, 21-letni napastnik, który był kluczowym graczem reprezentacji w jesiennych spotkaniach, jest w tym sezonie najskuteczniejszym graczem Ajaksu - we wszystkich rozgrywkach strzelił 17 goli. Jak radził sobie z Legią?

Dotychczasowe pojedynki Milika, który ze stołeczną drużyną mierzył się w barwach Górnika Zabrze, wypadają na remis. Milik z Legią grał trzykrotnie: raz wygrał, raz przegrał i raz zremisował. Przez 165 minut pobytu na murawie obecny piłkarz Ajaksu nie potrafił jednak pokonać stołecznych bramkarzy (Wojciecha Skaby i dwukrotnie Duszana Kuciaka). Polski napastnik nie zanotował też żadnej asysty.

Po raz pierwszy przeciwko aktualnym mistrzom Polski Milik zagrał 12 sierpnia 2011 roku. Wtedy przy Łazienkowskiej górą była Legia, która wygrała 3:1 po dwóch golach Danijela Ljuboji i jednym trafieniu Miroslava Radovicia. Milik na boisku pojawił się w 78. minucie, zmieniając Michała Pazdana.

Pierwsze i jak na razie jedyne zwycięstwo nad Legią napastnik reprezentacji Polski odniósł 19 lutego 2012 roku. W czwartek, w dzień rywalizacji Legii z Ajaksem, miną dokładnie trzy lata, odkąd Górnik przed własną publicznością pokonał warszawian 2:0 po bramkach Prejuce'a Nakoulmy i Mariusza Magiery. Milik na boisku przebywał wtedy od pierwszej do 63. minuty, zmieniony przez Michała Jonczyka. 21-latek oddał wtedy jeden strzał, podawał ze skutecznością 63 proc. i miał jeden udany drybling (na dwa wykonane).

Po raz ostatni obecny zawodnik Ajaksu mierzył się z Legią 16 września 2012 roku. Po pełnym emocji meczu Górnik zremisował u siebie z warszawianami 2:2. Milik na boisku przebywał od pierwszej do ostatniej minuty - oddał jeden strzał, podawał ze skutecznością 76 proc. i zaliczył trzy udane dryblingi (100 proc. skuteczność, statystyki za InStatScout.com).

Czy 21-latek poprawi swój dorobek w starciach z mistrzami Polski? To zależy nie tylko od niego, ale także od trenera Franka de Boera. Nie jest bowiem pewne, że to Milik, a nie dochodzący do zdrowia Islandczyk Kolbeinn Sig?órsson rozpocznie czwartkowe spotkanie w ataku.

Zdjęcie Lanki NIKE HYPERVENOM PHADE FG-R JR 599073 800 Zdjęcie NIKE RĘKAWICE BRAMKARSKIE GS0258-031 Zdjęcie Spokey Piłka nożna Real