Sport.pl

Rewolucja w Legii. Na jej mecze będzie można wejść bez karty kibica

Legia likwiduje obowiązek posiadania karty kibica. To znacznie ułatwi wstęp na stadion osobom, które po raz pierwszy chciałyby zobaczyć spotkanie mistrza Polski.


Dotąd było tak: kibic piłkarski, który nigdy nie był przy Łazienkowskiej i przechodząc obok stadionu, zapragnął wejść na mecz Legii, musiał ustawić się w dwóch kolejkach - najpierw do punktu obsługi klienta, gdzie powinien wyjąć z portfela 15 złotych i wyrobić tzw. kartę kibica (m.in. ze swoim zdjęciem, bo ustawa wymaga od organizatora imprezy rejestracji wizerunku), a potem w kolejce do kasy, by dopiero tam z kartą kibica w ręce zakupić bilet.

W praktyce oznaczało to, że na stadion jeździło się dwa razy. Tym, którzy ryzykowali i kartę chcieli wyrobić w dniu meczu, często nie udawało się zdążyć na pierwszy gwizdek. Innych widok długiej kolejki odstraszał, wracali do domu. Trudno też zliczyć fanów, którzy do Łazienkowskiej nawet się nie zbliżali, gdy znajomi powiedzieli im, że przez Ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych z 2009 roku wejście na stadion jest tak skomplikowane jak przedarcie się do samolotu na lotnisku.

- Dotąd było tak, że jeśli ktoś przyjeżdżał do Warszawy na spotkanie biznesowe albo zostawał na weekend i chciał wejść na nasz stadion, to często nawet nie wiedział, że musi taką kartę wcześniej wyrobić, więc na meczu się nie pojawiał. Mieliśmy też sygnały, że jest dużo osób, które decyzję o pójściu na stadion podejmują dopiero w dniu spotkania i nie mogły tego dotąd robić. Do tego cała masa ludzi, którzy jak słyszą, że mają wyrobić kartę, to w ogóle rezygnują - mówi prezes Legii i jeden z właścicieli klubu Bogusław Leśnodorski. Stadion Legii od otwarcia w 2010 roku zapełnił się tylko kilka razy, ostatnio średnia frekwencja spadła do około 15 tysięcy.

O zmianie ustawy - obowiązuje od 2009 roku - mówi się od dawna, ale Legia nie chciała czekać. Traciła kolejne miesiące, w czasie których mogła pokazać mecze na swoim stadionie kolejnym fanom futbolu. I znalazła rozwiązanie. Od rundy wiosennej - start w niedzielę z Jagiellonią Białystok o godz. 18 - znosi obowiązek posiadania kart kibica. Teraz wystarczy ustawić się w jednej kolejce do kasy, gdzie kamera zarejestruje wizerunek kibica, pokazać dowód osobisty i kupić bilet. Bez podwójnej opłaty i znacznie szybciej. Pozwala na to obowiązujące prawo, przeprowadzono konsultacje z policją. Legia uważa, że o widza walczy z kinami, teatrami, klubami nocnymi - miejscami, gdzie można wejść prosto z ulicy. Teraz będzie miała równy start.

- Dotychczasowe wymogi zabijały impulsową chęć kupienia biletu. Przez obostrzenia na polskie stadiony przychodzili tylko hardcorowcy - usłyszeliśmy na Legii. Jak bardzo pomoże to frekwencji? - Jeśli na każdym meczu pojawi się kilkaset osób więcej, to zawsze warto to zrobić - mówi Leśnodorski.

Legia wyrobiła dotąd aż 300 tysięcy kart kibica. Co z tymi fanami? Mistrz Polski pobrał od nich jednorazowe opłaty po 15 zł, więc teraz nie chce, aby mieli poczucie, że nabyli towar, który z dnia na dzień można wyrzucić do śmietnika. Niektórzy z nich wyrobili ją przecież tej zimy. Wszyscy posiadacze karty kibica będą odtąd płacić o 5 złotych mniej w porównaniu z fanami, którzy karty nie mają. Koszt zakupu karty zwróci im się już po trzech spotkaniach. Jej posiadacze będą też mieli m.in. możliwość wcześniejszego zakupu wejściówek na mecz, dodatkowo tylko oni będą mogli kupić bilet przez internet. Jak widać - wielu wciąż może opłacać się jej posiadanie, a co najważniejsze - karta kibica ma być odtąd przywilejem i oznaką przywiązania do mistrza Polski. Od rundy wiosennej jej posiadaczom będzie się naliczać spotkania w nowym programie lojalnościowym, który nazywa się "Legiony".

Czym mają być "Legiony? Czytaj więcej >>

Zdjęcie ADIDAS Szal kibica LEGIA WARSZAWA UEFA Zdjęcie Adidas Legia Warszawa koszulka treningowa lw22 Zdjęcie HLEG05: Legia Warszawa - czapka Adidas
ADIDAS Szal kibica LEGIA WA... Adidas Legia Warszawa koszu... HLEG05: Legia Warszawa - cz...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Czy zniesienie karty kibica podniesie frekwencję na stadionie Legii?
Więcej o:
Komentarze (71)
Rewolucja w Legii. Na jej mecze będzie można wejść bez karty kibica
Zaloguj się
 • zbyniu75

  Oceniono 96 razy 78

  Te same bzdury co na Onecie. Wyjrzyjcie redaktorki poza czubek Waszego nosa i sprawdźcie informacje zanim je opublikujecie. Oczywiście nie macie bladego pojęcia jakie kluby z ekstraklasy nie stosują już kart kibica.
  Może to dla Was niezrozumiałe, ale już jest kilka takich klubów. Poszukajcie.

 • niiktos

  Oceniono 334 razy 74

  to nie karty kibica a bandyci na trybunach sa problemem
  dalej kumplujcie sie z nimi a ludzie beda mieli was w ... powazaniu

 • ewa5.0

  Oceniono 133 razy 55

  Ale mi rewolucja!
  W Poznaniu można też z ulicy wejść na mecz i to od dawna,kartę kibica wyrabia się za darmo {przy zakupie biletu},stojąc w jednej kolejce bez żadnego problemu i nie tracąc czasu,wystarczy odpowiednia ilość kas no i wielkopolski porządek!

 • clf111

  Oceniono 57 razy 41

  Rewolucja? Na wszystkich stadionach ekstraklasy można kupić bilet za pokazaniem dowodu np. w Kielcach.

 • dwdk

  Oceniono 39 razy 33

  O, czubek nosa świat zasłania. Chyba, że chodzi o rewolucję na skalę warszawską. Ja na mecze Śląska już kupowałem bilety bez karty - po prostu były nieco droższe.

 • pysiek38

  Oceniono 30 razy 26

  Pieprzenie w bambus! Na meczach Śląska karta kibica nigdy nie była obowiązkowa, a teraz piszecie, że Legiunia rewolucjonizuje Ekstraklasę. Dzisas, co za ignorancja!

 • ltsk1916

  Oceniono 27 razy 19

  Poszedłbym , ale przeczytałem że Starucha nie ma, to juz nie ten klymat....

 • m5

  Oceniono 17 razy 13

  Te karty kibica to i tak był pic na wodę. W Poznaniu też obowiązują, ale problemu żeby bilet na mecz kupić (bez karty) nie ma żadnego.

 • arturkotlinski

  Oceniono 12 razy 12

  Ale to żadna rewilucja-na mecze we Wrocławiu,gdzie frekwencja jest bardzo kiepska-od dawna można wejść bez karty kibica.Czy w Warszawie podniesie to frekwencje-moze,ale niewiele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX