Sport.pl

Grzegorz Mielcarski o transferze Krystiana Bielika: To dziwna historia

PRZEGLĄD PRASY. - Arsenal czy HSV to poważne firmy. Może zaszumieć w głowie. Nie sądzę jednak, żeby zwiedzanie Europy było dobrym pomysłem. Nie do końca rozumiem sytuację, w której młody piłkarz jedzie oglądać jakiś stadion - pisze o Krystianie Bieliku w swoim felietonie dla ?Przeglądu Sportowego? Grzegorz Mielcarski.


Mielcarski w swoim felietonie dla "Przeglądu Sportowego" chwali władze Legii za to, że przedłużyły kontrakt z Henningem Bergiem (do czerwca 2018 r.), ale ocenia też transfer Krystiana Bielika. Młody legionista lada moment zmieni klub, ale jeszcze wybiera pomiędzy ofertami Arsenalu Londyn i Hamburgera SV.

- To poważne firmy. Może zaszumieć w głowie. Nie sądzę jednak, żeby zwiedzanie Europy było dobrym pomysłem. Nie do końca rozumiem sytuację, w której młody piłkarz jedzie oglądać jakiś stadion. No i co tam zobaczy? Co innego obejrzeć sobie, jak wygląda scena wielkiego teatru, a co innego wyjść przed publicznością i zagrać w sztuce - pisze Mielcarski.

Były reprezentant Polski i napastnik m.in. FC Porto uważa, że Bielik bez względu na to czy trafi do Londynu, czy Hamburga będzie miał niezwykle ciężko. - Prawdziwa wojna zacznie się dla niego na treningu. Trudno jednak wejść do szatni z podniesioną głową, gdy jest się piłkarzem anonimowym nawet w samej Legii - uważa.

- Nie przypominam sobie jego asyst, goli, niesamowitych zagrań. Nie wiem, co on potrafi. To dziwna historia. Oby się okazało, że dla Bielika szczęśliwa - kończy Mielcarski.

Bielik do Legii trafił latem z akademii Lecha Poznań. Mistrzowie Polski zapłacili za niego ok. 50 tys. zł. Teraz najpewniej zarobią około 3 mln euro.

Więcej o:
Komentarze (10)
Grzegorz Mielcarski o transferze Krystiana Bielika: To dziwna historia
Zaloguj się
 • lorca_mallorca

  Oceniono 56 razy 36

  "To dziwna historia."
  To się nazywa skauting, skaucie.
  Szczerze mówiąc, sądziłem, że zwiedzanie stadionu jest w pakiecie, gdy klub sprowadza nowego piłkarza. Tak to się po prostu robi - dla nastolatka to zresztą niezły bajer. Trzeba być solidnie ograniczonym umysłowo, żeby wierzyć, że jednorazowe wyjście na boisko na pełnym stadionie wystarczy, by 17-letniego piłkarza przygotwać mentalnie do gry w topowej drużynie. Poza tym kto przy zdrowych zmysłach wierzy, że Bielik wejdzie z marszu do pierwszego składu Arsenalu? (Dziennikarzy nie liczę, bo większość do pisania nie używa szarych komórek.) Zagrał do tej pory ledwie kilka spotkań w polskiej Ekstraklasie, która jest w najlepszym razie na poziomie League One. Zanim ten chłopak wejdzie do "dorosłej" szatni Arsenalu, minie jeszcze przynajmniej 18 miesięcy - musi się oswoić, obrosnąć mięśniami, przebić we własnej grupie wiekowej. W tej grupie nie ma gwiazd - jest tylko jeszcze więcej nastolatków takich, jak Bielik. To głównie miejscowe chłopaki ale niektórzy zostali sprowadzeni do klubu, gdy mieli tyle samo lat, co Bielik, albo nawet mniej. Gdziekolwiek Bielik spędzi kolejne pół roku, musi robić wszystko, by jego wartość rosła, inaczej nigdy nie będzie niczym więcej, jak tylko potencjalnie niezłym piłkarzem, który przepuścił wielką szansę. Jeśli zawiedzie, nie będzie miało znaczenia, czy zrobi to w Warszawie, Londynie, czy Hamburgu. Jeśli da radę, Londyn i Hamburg będą dla niego dużo lepsze, bo są bardziej ogarnięte niż Legia - i grają na wyższym od Legii poziomie.

 • shadowblade

  Oceniono 30 razy 24

  Wolski miał kilka asyst, goli, niesamowitych zagrań i gdzie teraz jest?

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 38 razy 10

  Grzesiu Mielcarski w formie. Jak zawsze. Szkoda tylko, że niewiele ma sensownych rzeczy do powiedzenia. Oglądając Ligę + Extra można się wyrzygać jak słucha się tego eksperta.

 • zwierzu11

  Oceniono 21 razy 9

  Bravo Leśny! - niezła przebitka na młodym. No i Jak zwykle poznańska gospodarność trzyma się dobrze;-)

 • doktoron

  Oceniono 98 razy -20

  prezio ma takie parcie na handel, że sprzedałby go nawet o kafla więcej od Lecha i później opowiadał na mieście ile to przykosił na małolacie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX