Sport.pl

Nie ma już Pepsi Areny. Stadion Legii wraca do nazwy z Piłsudskim

?Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego? - tak klub nazywa od 1 stycznia obiekt przy Łazienkowskiej 3. Po tym, jak zakończyła się umowa ze sponsorem, po Pepsi Arenie nie ma już śladu.


"Wraz z końcem 2014 roku wygasła umowa pomiędzy Legią Warszawa a Pepsi, w związku z czym obiekt przy Łazienkowskiej 3 przestał nosić nazwę Pepsi Arena" - poinformowała oficjalna strona klubu legia.com. Teraz obiekt nazywa się "Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego". Śladu po Pepsi Arenie nie ma już na stronie Legii i oficjalnym profilu stadionu na Facebooku.

Legia podpisała z Pepsi trzyletnią umowę w lipcu 2011 roku. Nieoficjalnie koncern miał płacić sześć milionów złotych rocznie za prawa do nazwy. Latem ubiegłego roku umowę przedłużono, ale tylko do końca roku.

PRECZYTAJ TEŻ: Legia rozpoczyna przygotowania [10 PYTAŃ NA POCZĄTEK]

Przed pojawieniem się sponsora obiekt Legii nazywano zwyczajowo stadionem Wojska Polskiego, dodając czasem "im. Marszałka Józefa Piłsudskiego". Warszawscy radni zajęli się sprawą nazwy stadionu latem 2012 roku, kiedy okazało się, że oficjalnie stadion nie ma nazwy.

- Formalnie rzecz biorąc, stadion Legii nie ma nazwy. To po prostu stadion miejski użytkowany przez Legię. Nazwa "stadion Wojska Polskiego" była nazwą zwyczajową, odnoszącą się na dodatek do obiektu, który dziś nie istnieje - mówił wtedy "Wyborczej" Wiesław Wilczyński, dyrektor miejskiego biura sportu.

Radni chcieli przegłosować nową nazwę: "Miejski Stadion Klubu Sportowego Legia im. Marszałka Józefa Piłsudskiego", ale wtedy zaprotestowały władze klubu, nie zgadzając się na użycie słowa Legia.

Że(L)azna jedenastka, czyli podsumowanie tygodnia (7): Belek, Emiraty i rozgrzane głowy


Więcej o:
Komentarze (100)
Nie ma już Pepsi Areny. Stadion Legii wraca do nazwy z Piłsudskim
Zaloguj się
 • bgd2

  Oceniono 921 razy 289

  Powinien być imienia Bieruta. Bo prawdą jest, że Legia została wypromowana przez komunistów. O Legii przed wojną nikt nie słyszał. Klub, któremu tradycyjnie kibicowała cała Warszawa, czyli Polonia został stłamszony i praktycznie sprowadzony do podziemia. Chodziło o zaprowadzenie nowej rzeczywistości - socjalistyczne wojsko ludowe zamiast mieszczańskiej tradycji. Wszyscy ci, co kibicują dziś Legii są trwałym sukcesem komunistycznej propagandy.

 • rhone

  Oceniono 436 razy 218

  Dzięki Bogu, że marszałak Piłsudski nie dożył czasów kiedy jego nazwiskiem nazwano stadion bandytów, prostaków, chamów i łysych debili...

 • piterro

  Oceniono 116 razy 84

  Ciekawe ile ten marszałek musiał zapłacić aby wygryźć pepsi ze stadionu...

 • notremak

  Oceniono 115 razy 53

  Pepsi miała w końcu dosyć zdrowej, patriotyczno-katolickiej młodzieży kibolskiej Legii.

 • blechtrommel

  Oceniono 183 razy 49

  Może niech będzie imienia tych generałów rządzących w klubie za Stalina, którzy w 1920 r. walczyli po stronie rosyjskiej?

 • davy-gleiwitz

  Oceniono 105 razy 31

  No to w końcu klub może wrócić do korzeni: Jaruzel-Arena!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX