Sport.pl

Krystian Bielik: Najpierw udowodnić coś w Legii, potem myśleć o wyjeździe

PRZEGLĄD PRASY. - Uważam, że w moim wieku najpierw powinno się coś udowodnić w kraju. Kiedy coś się pokaże i osiągnie, można spróbować za granicą. Trzeba jednak czuć, że jedzie się tam jako ktoś ważny, nie odrzutek - mówi w wywiadzie z dziennikiem ?Polska. The Times? Krystian Bielik.


16-letni Bielik trafił do Legii w letniej przerwie. Przyszedł, podobnie jak Bartosz Bereszyński i Miłosz Kozak, z Lecha Poznań. Decyzji o transferze jednak nie żałuje, co podkreśla w wywiadzie udzielonym dziennikowi "Polska. The Times".

- Cieszę się, że przyszedłem do Legii - mówi Bielik. - To najlepsza decyzja w moim życiu. W czasie transferu bardziej skupiałem się na pozytywnych stronach. Kibice Legii pisali, że przychodzi młody chłopak, ma jakiś talent i mają nadzieję, że coś z niego będzie. Z tego, co wiem, na forach lechickich były osoby piszące, że się sprzedałem i poszedłem do Legii dla kasy. I tak dalej... - dodaje.

Bielik, choć częściej ogrywa się w trzecioligowych rezerwach, zadebiutował już w pierwszej drużynie Legii. W meczu z Koroną Kielce (2:0) pokazał się z dobrej strony - był błyskotliwy, pewny siebie. Zagrał 90 minut.

- Jeśli mój rozwój będzie szedł w takim tempie jak do tej pory, to mam nadzieję, że za trzy, cztery lata pojawi się propozycja z zagranicznego klubu i będę mógł się sprawdzić w silnej lidze. Uważam, że w moim wieku powinno się najpierw coś udowodnić w kraju. Kiedy coś się pokaże i osiągnie, można spróbować za granicą. Trzeba jednak czuć, że jedzie się tam jako ktoś ważny, nie odrzutek - kończy.

Więcej o:
Komentarze (2)
Krystian Bielik: Najpierw udowodnić coś w Legii, potem myśleć o wyjeździe
Zaloguj się
  • bartez_nowy

    Oceniono 1 raz 1

    czy to jest serwis o Legii czy Lechu? Rozj... ta Wybiórcza jest.

  • Damian Cichoń

    0

    Krzysiu, przecież każdy wie dlaczego poszedłeś. Nie dlatego, że chciałeś się rozwijać, ani więcej kasy, po prostu nie chciało się grać na sztucznej murawie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX