Sport.pl

Mioduski pisze do Celticu: Spotkajmy się w Warszawie lub w Glasgow i załatwmy tę sprawę honorowo

- Jesteśmy głęboko przekonani, że wynik uczciwie wywalczony na boisku jest najważniejszy - pisze do UEFA Bogusław Leśnodorski. - Spotkajmy się w Warszawie lub w Glasgow i załatwmy tę sprawę honorowo - apeluje w liście do Celticu Dariusz Mioduski.


Na Łazienkowskiej robią co mogą, aby jeszcze zmienić decyzję UEFA, która w piątek ukarała Legię walkowerem i wykluczyła z walki o fazę grupową Ligi Mistrzów. W niedzielę właściciele Legii spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej, a do tego na stronie Legia.com opublikowane zostały list do Celticu oraz pismo do organów dyscyplinarnych UEFA.

Po otrzymaniu od UEFA informacji o wszczęciu postępowaniu dyscyplinarnego w dniu 7 sierpnia 2014 r. niezwłocznie zadeklarowaliśmy gotowość udziału w nim na zasadzie strony oraz przygotowaliśmy kompleksowe wyjaśnienia, które przedłożyliśmy do Control, Ethics and Disciplinary Body UEFA. (...)

Niestety, pomimo zapewnień pracowników UEFA o możliwości udziału w posiedzeniu nie zostaliśmy dopuszczeni do postępowania przed Control, Ethics and Disciplinary Body UEFA, czego w naszej opinii bezwzględnie wymagał precedensowy charakter sprawy - zgodnie z art. 51 pkt 2 Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA
- czytamy w piśmie do UEFA, pod którym podpisał się Leśnodorski.

Do Celticu natomiast zaapelował Mioduski.

Celtic FC zapisał jedną z najpiękniejszych kart w historii europejskiego futbolu, gdy w 1967 r. niespodziewanie pokonał w finale Pucharu Mistrzów potężny Inter Mediolan kierowany przez Helenio Herrerę. Czy umieją Panowie sobie wyobrazić, aby Jock Stein i Billy McNeill zostali pozbawieni szansy na największy triumf w ich sportowej karierze przez błędne wypełnienie formularza zgłoszeniowego przez działającego w dobrej wierze pracownika klubu? Czy którakolwiek z prawdziwych legend Celticu FC przyjęłaby awans przy zielonym stoliku, gdyby zdecydowanie przegrała starcie na boisku? Jestem przekonany, że nie pozwoliłaby im na to legendarna celtycka duma. Czy mogliby po czymś takim spojrzeć w oczy swoim kibicom, których wystawiliby na pośmiewisko?

Apeluję do Panów, abyście nawiązali do najlepszych tradycji honoru i uczciwości, jakie przez 126 lat cechowały Wasz wspaniały Klub. Nie niszczcie pięknego klubowego dziedzictwa, które zostawiły Wam w opiece poprzednie pokolenia "The Bhoys". Wzywam Was, byście zgodnie z duchem gry i zasadami fair play oraz na podstawie art. 34 pkt 5 Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA zajęli z Legią Warszawa wspólne stanowisko wobec organów dyscyplinarnych UEFA. Spotkajmy się w Warszawie lub w Glasgow i załatwmy tę sprawę honorowo.


Zobacz, pełną treść listu do Celticu oraz pisma do organów dyscyplinarnych UEFA.

Więcej o:
Komentarze (189)
Mioduski pisze do Celticu: Spotkajmy się w Warszawie lub w Glasgow i załatwmy tę sprawę honorowo
Zaloguj się
 • patrisoo

  Oceniono 435 razy 385

  Ciekawe co na to działacze w Glasgow? Wyrzucili list od razu do kosza czy może go przeczytali i parsknęli śmiechem? Taka prawa, nie łudźcie się, że Szkoci wam LM oddadzą. Trzeba było się pilnować.

  pilkarskieurojenia.blogspot.com

 • abespinacz

  Oceniono 257 razy 167

  Załóżmy, że sytuacja jest odwrotna. Już to widzę jak Leśnodorski oddaje miejsce w Lidze Mistrzów Celticowi. Już to widzę jak rezygnuje z prawdopodobnych (minimum) 10 milionów euro, a pewnych dwóch milionów, tylko żeby zachować się honorowo. Honor?! Co to jest? W XXI wieku 80% społeczeństwa nie rozumie tego słowa. Zresztą co honor ma wspólnego z całą tą sytuacją? Legia nie dopilnowała, to teraz musi cierpieć. Niestety trzeba przełknąć tę gorycz. Mnie jest bardzo przykro, chociaż po cichu liczę na to, że UEFA popełniła jakieś błędy.

 • aatomekzz

  Oceniono 145 razy 119

  Ale żebractwo i to po własnym błędzie.... Ale ok, niech będzie honorowo. Co Legia i jej piłkarze powiedzą na układ: Celtic zrzeka się gry, ale Legia zrzeka się dochodów z dalszego uczestnictwa i przekazuje je Celticowi. Przecież na Łazienkowskiej w cenie jest tylko honor, a pieniądze to tylko taki dodatek.

 • pipes_pipes

  Oceniono 115 razy 83

  Bez szans... Celtic się teraz ryje z Legii, polecam poczytać posty na talkceltic- z honorem to niestety oni nic wspólnego nie mają, ale podejrzewam, że gdyby Legia była w podobnej sytuacji to też by się cieszyła jak głupi...

 • martin636

  Oceniono 108 razy 76

  Śmiesznie to było w czwartek i piątek,dzisiaj to już jest komedia.LEGIA JEST SAMA SOBIE WINNA tego całego zamieszania.Jaki honor celticu?Frajerstwo z polski nie doczytało przepisów i według rozumowania szkotów,mamy oddać im nasze miejsce i pięniądze zarobione w Lidze Mistrzów.Legia pokazała jak daleko im do europy.Amatorszczyzna za 100 milionów.Ciekawe co by zrobili gdyby dostali w zeszłych eliminacjach do LM oklep od Rumunów,a Steua przez podobny błąd została by wyrzucona.Pewnie cała łazienkowska onanizowała by się z szczęścia,a o żadnym honorze nie było by mowy.

 • szlachcic

  Oceniono 71 razy 49

  Legia skomla do Celticu o honorowe oddanie awansu. Czy to skomlanie jest honorowe?
  Napisaliscie list i dajcie sprawie zyc swoim zyciem a w sumieniu odpowiedzcie sobie sami jakby postapili nieudacznicy z Legii na miejscu Celticu

 • kapitan_marchewa

  Oceniono 50 razy 46

  Konkretny komentarz z forum kibiców Celticu: "At the end of the day rules are rules, it might be a shit way for us to get back in (if that's the punishment) but that's Legia's problem not ours."
  Chyba to mówi wszystko?

 • drvx

  Oceniono 76 razy 38

  Tak, stwórzmy precedens i wyrzućmy regulaminy na śmietnik. Wszystkie spory postrzygajmy nie na gruncie obowiązującego prawa tylko honorowo przy pomocy "pięści". Nie tedy droga Panie Leśniodorski. Trzeba po prostu czytać si stosować się do regulaminu. Ciekawe jak by Pan postąpił będąc na miejscu Celticu. Propozycja złożona Celtikowi wygląda tak jakby frajer chciał zaproponować cwaniakowi by ten towarzyszył mu we frajerstwie.

 • lokomotywa32

  Oceniono 55 razy 35

  A czy wy coś zrobiliście w stylu fair play gdy Siejewicz wydłużył wam boisko o metr w meczu z Wisłą? Żaden nie przyznał że piłka wyszła zwalając winę na sędziego ateraz skomlicie jak psy do kogoś kto nie zrobił frajerskiego błędu i i dzięki takim oszołomom jak wy może zarobić dużą kasę? Miejcie choc trochę honoru- oczywiście legła i honor to przeciwieństwa więc nie ma oczym gadać. Wyjcie wschodniacy wyjcie tak miło się tego słucha i czyta jak złodziei ktoś traktuje tak jak na to zasłużyli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX