Sport.pl

Liga Mistrzów. Legii do awansu zabrakło jednej bramki

Jak podaje oficjalna strona UEFA, Legia została ukarana walkowerem 0:3 jedynie za drugi mecz z Celtikiem. Do awansu zabrakło jej więc jedynie jednego gola.
Legia wygrała pierwszy mecz u siebie 4:1, a w rewanżu w Edynburgu 2:0. W tym drugim meczu w 86. minucie pojawił się na boisku Bartosz Bereszyński, który powinien pauzować z powodu czerwonej kartki otrzymanej w zeszłorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej.

Komisja dyscyplinarna UEFA ogłosiła w piątek, że Legia zostaje ukarana walkowerem za drugie spotkanie. Zmieniono jego wynik z 0:2 na 3:0. W konsekwencji dało to awans szkockiemu klubowi do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów, dzięki większej liczbie goli zdobytych na wyjeździe (bilans bramkowy po zmianach to 4:4). Legia zagra w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej.

Szkoda karnych Vrdoljaka

Nie sposób nie przypomnieć, że w pierwszym meczu Legia mogła pokonać Celtic wyżej. Wygrała 4:1, ale nie wykorzystała dwóch rzutów karnych. Oba zmarnował Chorwat Ivica Vrdoljak.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Jak oceniasz decyzję UEFA?
Więcej o:
Komentarze (260)
Liga Mistrzów. Legii do awansu zabrakło jednej bramki
Zaloguj się
 • fan.ortografii

  Oceniono 626 razy 530

  I w ten sposób za błąd osób odpowiedzialnych za organizację drużyny czyni Pan winnym piłkarza, który i tak swoje z pewnością psychicznie wycierpiał. Wystawia go Pan na publiczny lincz. Gratulacje.

 • krokodylwrobel1961

  Oceniono 355 razy 293

  Nie obwiniajcie Vrdoljak (Gazeto, Ty też!). On drugiego karnego strzelał przy stanie 3:1. jak by strzelił, byłoby też 4:1 i nie jest powiedziane, że Kosecki zdobyłby wtedy kolejna bramkę.

 • eskulapp

  Oceniono 168 razy 148

  Nie ma co dyskutować o karnych. Winne są tu wyłącznie dwie osoby: pani kierownik drużyny i pan który tą panią zatrudnił.
  Strata finansowa wynikła z niekompetencji tych osób przewyższa wszelkie kary nałożone na kibiców tego klubu w całej jego historii - ot taki paradoks:)

 • artur74

  Oceniono 210 razy 144

  Nie zwalajcie mi teraz tutaj winy na Vrdoljaka! Facet grał w dwumeczu niemalże bezbłędnie.
  No poza dwoma niecelnym strzałami z jedenastu metrów ...

 • kibicacmilan

  Oceniono 122 razy 112

  NO tak teraz winny będzie Vrdoljak...brawo za artykuł "pogdybajmy" jeszcze panie redaktorze:)A może to kibice winni bo przepisów nie znali?A może Mioduski bo sam przed meczem nie sprawdził ich?Co by było gdyby jeden z kibiców znał przepisy?Czy krzyknąłby do Berga o tym>Czy zdołałby przedrzeć się przez innych kibiców jeśli siedziałbym na trybunie przeciwnej do miejsca gdzie są ławki rezerwowych?:)

 • Wojciech Kośnik

  Oceniono 97 razy 89

  Nie zganiajcie winy na zawodnika...są ludzie na pewnych stanowiskach i biorą ogromne pieniądze więc powinni pilnować tego kto może wejść na boisko...

 • siekier35

  Oceniono 70 razy 68

  chłopaki swoje zrobili a jakiś klubowy biurokratyczny tępak dał dupy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX